"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Zakon o morskom ribarstvu

Više...
Skipper's Avatar 07 Sij 2017 14:09 #21 od Skipper
Replied by Skipper on topic Zakon o morskom ribarstvu
Nitko nije komentirao i potrebno vođenje evidencije ulova na mjestu ulova kao i profesinalci
Hvala: zoki1

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 07 Sij 2017 14:20 #22 od Mladen Miletić
To još nisam pročitao ili shvatio (tek djelomično pregledao)

I dalje trebamo obilježavati ribu prema naputku ministra :cheer: :P to čekamo još od Čobankovića

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 07 Sij 2017 15:05 #23 od bzing
Replied by bzing on topic Zakon o morskom ribarstvu
"obilježavati ribu" može značiti sve i svašta...prije će biti da je sportski/rekreativni ribolovac dužan voditi očevidnik ulova po vrsti, težini, dužini ulova.Što opet nema smisla ako taj evidencijski list nije dužan mailom dostaviti Ministartsvu u roku 24 sata... :P

Molimo prijavite se

Više...
ja_osobno's Avatar 07 Sij 2017 15:21 - 07 Sij 2017 15:22 #24 od ja_osobno
Replied by ja_osobno on topic Zakon o morskom ribarstvu
u malom obalnom ribolovu imamo ovakav očevidnik, i treba ga imat u ribolovu i stalno treba bit ispunjen, znači ako odeš na more i oni dođu na tebe a ti nemaš ispunjeno da si krenuo sa ribolovom u prekršaju si

tako npr. isplovim bacit mreže moram zapisat datum i vrijeme, pa kad se vratim u porat isto tako, pa drugo jutro isplovljavanje i povratak isto tako

i obrazac je za misec dana, u u sljedećem mjesecu do 10. treba upravi za ribarstvo dostavit izvještaj prošlog miseca

Ćo, je ča? :D
Zadnja izmjena: 07 Sij 2017 15:22 od ja_osobno.

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 07 Sij 2017 15:29 #25 od bzing
Namjesto da ribolov bude opuštanje i bijeg u prirodu, suludi djelatnici ministarstva tjeraju nas da stasamo u novi red psihotičnih birokrata koji će popunjavati obrasce.
Gadljivo.
Na kraju će, kao i u velikom broju zakonskih situacija, pametni ispasti isključivo oni koji love bez dozvole i na sve odmahuju rukom.
Tako je kod nas od nelegalne gradnje do ribolova.
Hvala: Ahab

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 07 Sij 2017 15:35 #26 od dzingo
Replied by dzingo on topic Zakon o morskom ribarstvu

bzing napisao: Na kraju će, kao i u velikom broju zakonskih situacija, pametni ispasti isključivo oni koji love bez dozvole i na sve odmahuju rukom.
Tako je kod nas od nelegalne gradnje do ribolova.

Pa bravo...to je odavno tako.

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 07 Sij 2017 15:41 #27 od bzing
Sad mi pada na pamet ne vaditi dozvolu za ovu godinu.Ne znam kolika je kazna ali obično dovedu policiju pa oduzmu opremu(tako sam čuo).
Iskreno, nikada nisam vidio niti me tko kontrolirao.

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 07 Sij 2017 16:31 - 07 Sij 2017 16:32 #28 od Baćo68
Replied by Baćo68 on topic Zakon o morskom ribarstvu

ja_osobno napisao:

Baćo68 napisao:
Ni ne trebaš lovit iz barke...ali možeš doć na bilo koju poziciju s mora do koje ja ne mogu doć ni terencem, znači, možeš birat više pošta od mene, možeš i neometano brumat bez bojazni da će ti netko uzet poziciju i kasnije doć i lovit ono što ja ni sanjat ne mogu da ću na "divlje"uhvatit...

ovo je onda samo zloba i ljubomora jer iman barku i ko ja mogu doć do više pošti nego ti
onda mogu i ja reć neka tebi naplati više jer meni do neke pošte treba dvi tri ure sa barkon jer idem taka taka a ti si tamo sa autom za kvarat ure

pizdarije

ovo je razmišljanje u rangu onoga vica kad te zaustavi policija neka te odmah i optuži za silovanje, jer potrebnu alatku za posal imaš :P

ps

ništa ovo nije osobno prema nikome, samo zdrava komunikacija B)

Niti sam ljubomoran a još manje zloban, samo sam realan. Točno, niko mi nije kriv što nemam barku, ali je isto tako činjenica sve ono što sam i prije napisao. Činjenica je i to da sa barkom imaš puno više i mogučnosti i načina za ulov ribe... ja imam samo dva štapa, a neki put ni to jer mi je parangal provukal netko sa barkom ispred nosa...
Samo ono što je i Ahab napisal... smanjena cijena za lovit sa obale sa dva štapa. Sve ostalo može ostat, a ako me netko ulovi na barci sa tom dozvolom neka naplati kaznu ko da i nemam dozvolu...pošteno?

Bez ljutnje!

Riba(r) ribi grize rep
Zadnja izmjena: 07 Sij 2017 16:32 od Baćo68.

Molimo prijavite se

Više...
ja_osobno's Avatar 07 Sij 2017 16:45 #29 od ja_osobno
Replied by ja_osobno on topic Zakon o morskom ribarstvu
Svatko ima svoje mišljenje i to je u redu i normalno, meni je to smanjenje cijene i razdvajanje alata bezveze, jer sve to vodi ne zaštiti ribljeg fonda ili nečega konkretnog nego samo punjenju proračuna preko naših leđa

zakone ionako pišu idioti koji more vide misec dva kad toćaju dupe u njemu preko ljeta, i nemaju veze s vezom šta rade

i svako sljedeće seciranje dozvola i alata će im dat sve luđe i luđe ideje (počeli su sa parangalom, neka ko ga oće bacat plati više) i kamo onda to sve vodi

nakon šta smanje npr cijene dozvola ribarima s obale, neki činovničić u tom ministarstvu će se sjetit, ha vidi on sad manje plaća, ajmo mu napravit dozvolu za korištenje sak-a, znači želiš koristit sak, 100 kuna dozvola za sak (naravno ovo je bezveze i samo sam primjera stavio)

Ćo, je ča? :D

Molimo prijavite se

Više...
cicifujcic's Avatar 07 Sij 2017 17:50 - 07 Sij 2017 17:50 #30 od cicifujcic
Rasprava je javna i svatko tko napiše komentar dao im je posla Zato pišite! Ako je ikoja korist od ulaska u EU onda su to javna savjetovanja prije proglasa novih zakonskih akata gdje se oni moraju očitovati na sugestije :)
Zadnja izmjena: 07 Sij 2017 17:50 od cicifujcic.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 07 Sij 2017 18:53 #31 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Zakon o morskom ribarstvu

Baćo68 napisao:

ja_osobno napisao:

Baćo68 napisao:
Ni ne trebaš lovit iz barke...ali možeš doć na bilo koju poziciju s mora do koje ja ne mogu doć ni terencem, znači, možeš birat više pošta od mene, možeš i neometano brumat bez bojazni da će ti netko uzet poziciju i kasnije doć i lovit ono što ja ni sanjat ne mogu da ću na "divlje"uhvatit...

ovo je onda samo zloba i ljubomora jer iman barku i ko ja mogu doć do više pošti nego ti
onda mogu i ja reć neka tebi naplati više jer meni do neke pošte treba dvi tri ure sa barkon jer idem taka taka a ti si tamo sa autom za kvarat ure

pizdarije

ovo je razmišljanje u rangu onoga vica kad te zaustavi policija neka te odmah i optuži za silovanje, jer potrebnu alatku za posal imaš :P

ps

Niti sam ljubomoran a još manje zloban, samo sam realan. Točno, niko mi nije kriv što nemam barku, ali je isto tako činjenica sve ono što sam i prije napisao. Činjenica je i to da sa barkom imaš puno više i mogučnosti i načina za ulov ribe... ja imam samo dva štapa, a neki put ni to jer mi je parangal provukal netko sa barkom ispred nosa...
Samo ono što je i Ahab napisal... smanjena cijena za lovit sa obale sa dva štapa. Sve ostalo može ostat, a ako me netko ulovi na barci sa tom dozvolom neka naplati kaznu ko da i nemam dozvolu...pošteno?

Bez ljutnje!

Nisam procitao onaj novi zakon gore precizno,ali u zakonu pise da je rekreacijski i sportski ribolov dozvoljen sa obale i sa barke.Mali obalni ribolov je sasvim nesto drugo.U malom obalnom ribolovu ribu prodajes, a u rekreacijskom i sportskom prodaja je zabranjena.Po ovome nebi trebalo ispunjavat te obrasce ukoliko se bavimo samo rekreacijskim i sportskim ribolovim.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 07 Sij 2017 19:03 #32 od Ahab
Replied by Ahab on topic Zakon o morskom ribarstvu

ja_osobno napisao:

Baćo68 napisao:

pizdarije

ps

Nisi ti mene razumija. Barka nije bitna. Glupo je da isto košta dozvola za dva štapa ka i ona za dva štapa, vrše, osti, panulu, feral...

Totalno nebitno ako će neko s kraja ili iz barke bacat vrše ili tuč ostima. More i koću vuč sa dva magareta.
Ka šta je već neko napisa, u Talijana dva štapa s kraja su mukta a sve ostalo se naplaćuje. Ne znan zašto i kod nas ne bi bilo tako ili nek se svaka kategorija posebno naplaćuje. Pa onda imaš dozvolu za odmet ili kančanicu, za panulu, za vršu, parangal....

smoto

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 07 Sij 2017 19:11 #33 od Ahab

ja_osobno napisao: Svatko ima svoje mišljenje i to je u redu i normalno, meni je to smanjenje cijene i razdvajanje alata bezveze, jer sve to vodi ne zaštiti ribljeg fonda ili nečega konkretnog nego samo punjenju proračuna preko naših leđa

zakone ionako pišu idioti koji more vide misec dva kad toćaju dupe u njemu preko ljeta, i nemaju veze s vezom šta rade

i svako sljedeće seciranje dozvola i alata će im dat sve luđe i luđe ideje (počeli su sa parangalom, neka ko ga oće bacat plati više) i kamo onda to sve vodi

nakon šta smanje npr cijene dozvola ribarima s obale, neki činovničić u tom ministarstvu će se sjetit, ha vidi on sad manje plaća, ajmo mu napravit dozvolu za korištenje sak-a, znači želiš koristit sak, 100 kuna dozvola za sak (naravno ovo je bezveze i samo sam primjera stavio)

Zar nije u redu da neko kome je ogrtaničenje na 2 udice plača manje od onoga koji ih ima 200, 500....
Točno po principu parangala bi ja i ostalo regulira. Dva štapa - 200kn. Jedna vrša 100kn godišnje. Dvi vrše 200 kn godišnje. Parangal od 100 udica 200 kn godišnje. Parangal od 200 udica 400kn godišnje, osti 100kn godišnje, jedna panula 100kn , dvi panule 200kn....
Pa tako ako oćeš dva štapa, dvi vrše, osti, 200 udica parangala i dvi panule to ti je lipo 1100kn godišnje a ne da ti košta ko onome sa dva štapa.
Ove cijene sam bezveze lupa, samo da dobiješ dojam o čemu pričam.

smoto
Hvala: Baćo68

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 07 Sij 2017 19:26 #34 od Mladen Miletić
Dvije panule su ti isto kao i dva štapa

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 07 Sij 2017 21:32 #35 od Ahab

Mladen Miletić napisao: Dvije panule su ti isto kao i dva štapa

Jebga, nemosh spinat s dva štapa :)
Ma nije problem niti jedan aktivni alat . Problem su oni što love sami.

smoto

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 10 Sij 2017 07:42 - 10 Sij 2017 07:44 #36 od Mladen Miletić
S koliko dronova je dozvoljeno loviti ribu. Jedan ili dva. Samo da ne uvedu dodatnu dozvolu za ovaj tradicijski alat :cheer:

Mladen
099 3 20 40 20
Zadnja izmjena: 10 Sij 2017 07:44 od Mladen Miletić.
Hvala: lukomar

Molimo prijavite se

Više...
Ncrncevic's Avatar 28 Pro 2017 13:50 #37 od Ncrncevic
Replied by Ncrncevic on topic Zakon o morskom ribarstvu
Sa stapom mos ribati samo s jednom udicom ili krivo citam ?
Bulentin jedna udica
Ziva jeska jedna udica
I sve ostalo samo s jednom udicom ?

Molimo prijavite se

Više...
DaliborDu's Avatar 01 Sij 2018 23:42 - 01 Sij 2018 23:46 #38 od DaliborDu
Replied by DaliborDu on topic Zakon o morskom ribarstvu
Nije ovo zakon da se uvede neki red nego da se uzmu pare.nazalost ni ovo kao ni prije nitko nece kontrolirati kao sto niko nekontrolira mreze u lukama i tamo gdje im nije mjesto.ko ima platit ce ko nema nece i svakome jednako jer nema kontrola

Kao sto niko nekontrolira divljacko unistavanje brancina u Rijeci dubrovackoj gdje se naocigled svih uzimaju brancini od 10cm kao sto niko nekontrolira mreze na ulasku u lucici HE plat il mreze u samom Cavtatu.Jedino sto se bombe nebacaju nismo dalje od Albanije ni po cemu.Jebla vas EU
Zadnja izmjena: 01 Sij 2018 23:46 od DaliborDu.
Hvala: Kvarner, MIRAN, edi

Molimo prijavite se