"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Strani i domaći ribolovci bez dozvola - krivolovci na jadranu

Više...
roko123's Avatar 31 Lis 2017 15:39 #21 od roko123
Na nama je da damo sve od sebe da zaštitimo riblji fond za nas i našu djecu. Slikajte, pišite i šaljite prijave. Na jednu će se možda oglušiti, ali na 100 će netko morati opravdati svoje radno mjesto..

Molimo prijavite se

Više...
oniram's Avatar 31 Lis 2017 16:16 #22 od oniram

roko123 napisao: Na nama je da damo sve od sebe da zaštitimo riblji fond za nas i našu djecu. Slikajte, pišite i šaljite prijave. Na jednu će se možda oglušiti, ali na 100 će netko morati opravdati svoje radno mjesto..

Slažem se ovime što je "roko123" napisao i još jednom apeliram da se svi pokrenemo. Vrijeme je da se krivolovu stane na kraj.
Ponovno dijelim linkove potrebne za prijavu. To vam je malo posla koji može dovest do nekih rezultata. Linkovi u nastavku:

www.mps.hr/ribarstvo/default.aspx?id=87

www.mps.hr/ribarstvo/default.aspx?id=88

www.mps.hr/ribarstvo/default.aspx?id=90

Molimo prijavite se

Više...
Janko's Avatar 31 Lis 2017 16:18 #23 od Janko

oniram napisao:

roko123 napisao: Na nama je da damo sve od sebe da zaštitimo riblji fond za nas i našu djecu. Slikajte, pišite i šaljite prijave. Na jednu će se možda oglušiti, ali na 100 će netko morati opravdati svoje radno mjesto..

Slažem se ovime što je "roko123" napisao i još jednom apeliram da se svi pokrenemo. Vrijeme je da se krivolovu stane na kraj.
Ponovno dijelim linkove potrebne za prijavu. To vam je malo posla koji može dovest do nekih rezultata. Linkovi u nastavku:

www.mps.hr/ribarstvo/default.aspx?id=87

www.mps.hr/ribarstvo/default.aspx?id=88

www.mps.hr/ribarstvo/default.aspx?id=90

Ove bi linkove možda trebalo bacit na početku teme i da budu "sticky" tako da to ljudi odmah uoče, ili negdje na vidljivo mjesto na ludom moru. Samo ideja za zeusfaber-a. :)

Imaš catu?

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 31 Lis 2017 18:36 #24 od bzing
Centar Solina - rijeka Jadro -odmah na kraju Gospine Livade:
Subota 7:30 uvečer, dvojica u barci dižu mrižu.Baba je skužila da hoću slikat i tijelom mi zaklanja barku.Kad se izmaknem da uhvatim registraciju - Baba me verbalno napadne.
Ribolov alatima je zabranjen na potezu cijelog toka Jadra do linije Mramorna - staro ribogojilište.Ne da se mriže bacaju svakodnevno nego poneko baca i tri puta dnevno.Autohtone pastrve Solinke više nema, morske pastrve koja je bila slična lososu i koja se mrijestila u Jadru može se naći samo u prastaroj literaturi a prvi ulov je zabilježen baš na području ušća Jadra na predjelu Vranjic.
link: blog.dnevnik.hr/bure/2006/03/1620795613/...rutta-adriatica.html
evo slika nedopuštenog ribolova.

Molimo prijavite se

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 31 Lis 2017 19:05 #25 od Kvarner
Zasto ne pises to na onu prijavu na link koji je kolega lijepostavio stavio?
Ja poslao cec dvije prihave, pisite i zalite se moramo nesto promjeniti. ;)
Hvala: Baćo68, oniram

Molimo prijavite se

Više...
oniram's Avatar 31 Lis 2017 20:15 #26 od oniram

bzing napisao: Centar Solina - rijeka Jadro -odmah na kraju Gospine Livade:
Subota 7:30 uvečer, dvojica u barci dižu mrižu.Baba je skužila da hoću slikat i tijelom mi zaklanja barku.Kad se izmaknem da uhvatim registraciju - Baba me verbalno napadne.
Ribolov alatima je zabranjen na potezu cijelog toka Jadra do linije Mramorna - staro ribogojilište.Ne da se mriže bacaju svakodnevno nego poneko baca i tri puta dnevno.Autohtone pastrve Solinke više nema, morske pastrve koja je bila slična lososu i koja se mrijestila u Jadru može se naći samo u prastaroj literaturi a prvi ulov je zabilježen baš na području ušća Jadra na predjelu Vranjic.
link: blog.dnevnik.hr/bure/2006/03/1620795613/...rutta-adriatica.html
evo slika nedopuštenog ribolova.

Pokušaj drugi put napravit više slika, a posebice da se vidi registracija, kako bi i drugi mogli poslat prijavu nadležnim institucijama.

Molimo prijavite se

• Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 12 Stu 2017 15:13 #27 od Kvarner
Evo vec se pocelo po malo pisati u javnis o stvarnom stanju ribljeg fonda.
Siguran sam da se pocinje nesto poduzimati.
Ja cu vam samo reci da sam poslao mail u Bruxelles pa da se poduzme nesto i u EU po pitanju Jadrana.
Nadam se da ce se i ostali pokrenuti.
Ajmo svi skupa reci stop devastaciji Jadrana.
Treba raditi pronavu policiji svaki put ako je netko na vidi bez dozvole a jos gore ako je sa ato stapova.
Evo link danas sta se pise o pustinji Jadranskog mora.
net.hr/danas/hrvatska/dramaticno-upozore...enje-je-neisplativo/
Hvala: Baćo68, JopaZGRI

Molimo prijavite se

Više...
Damir's Avatar 20 Tra 2018 21:29 - 20 Tra 2018 21:30 #28 od Damir
A jeste li vidili ovo, imate li kakvih osobnih saznanja o ovom događaju? B) :like: :like:

morski.hr/2018/04/16/kao-iz-filmova-poli...u-i-ribarsku-opremu/

nijedna bolest nije zdrava
Zadnja izmjena: 20 Tra 2018 21:30 od Damir.
Hvala: Kvarner, Baćo68

Molimo prijavite se

• Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 20 Tra 2018 21:46 - 20 Tra 2018 21:48 #29 od Kvarner
Citao sam, iskreno mislim da su se iskali na ne zasticene ribare to jest na one male ali na one prave ne smije provoditi strogocu i zakon.Zalosno ali je tako.
Zadnja izmjena: 20 Tra 2018 21:48 od Kvarner. Razlog: Slovo

Molimo prijavite se

Više...
Damir's Avatar 20 Tra 2018 22:23 #30 od Damir
Ja ne bih baš nazvao malim ribarom lika koji ima restoran i onda po čitave noći provodi u zaštićenom ribolovnom rezervatu. Kad takav lik za noć ponekad uhvati preko kvintal ribe i onda to još i prodaje u svom restoranu. To nije mali ribar, to je najobičniji kriminalac kojemu je mjesto s one strane brave. nadam se samo da je financijska inspekcija završila svoj dio posla onako kako i treba.

nijedna bolest nije zdrava
Hvala: Kvarner, Igor

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 21 Tra 2018 09:06 #31 od Igor

Damir napisao: Ja ne bih baš nazvao malim ribarom lika koji ima restoran i onda po čitave noći provodi u zaštićenom ribolovnom rezervatu. Kad takav lik za noć ponekad uhvati preko kvintal ribe i onda to još i prodaje u svom restoranu. To nije mali ribar, to je najobičniji kriminalac kojemu je mjesto s one strane brave. nadam se samo da je financijska inspekcija završila svoj dio posla onako kako i treba.

Čak i da je mali ribar, bitno je da se zakon počeo provoditi! Pratim grupu na fejsu i mogu samo reći svaka čast na akciji i puno sreće u novim akcijama!!! Pozivam i vas sve da se priključite grupi Zaustavimo devastaciju Jadrana. Ja ne mogu puno pomoći prijavama jer nisam toliko često na moru, ali mogu podržavati rad grupe i povećati broj članova.
Hvala: Damir, zoki1

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 21 Tra 2018 18:38 #32 od zoki1
[/quote]
Čak i da je mali ribar, bitno je da se zakon počeo provoditi! Pratim grupu na fejsu i mogu samo reći svaka čast na akciji i puno sreće u novim akcijama!!! Pozivam i vas sve da se priključite grupi Zaustavimo devastaciju Jadrana. Ja ne mogu puno pomoći prijavama jer nisam toliko često na moru, ali mogu podržavati rad grupe i povećati broj članova.[/quote]

I ja pratim grupu,podržavam ju i reklamiram di god stignem.Nažalost,ni ja kao ni Igor nisam često na moru pa je to sve kako mogu pomoći.
Hvala: Damir, Igor

Molimo prijavite se

Više...
crnjak's Avatar 28 Tra 2018 22:43 #33 od crnjak
Imam pitanje za sportski ribolov.

Mislio izvadit godisnju dozvolu ali receno mi je da sam zakasnio da se ne moze izvaditi, jedino dozvole za 1,3 i 7 dana. Iskreno nisu bas ni jeftine s tim da ja odem malo po par sati odmorit dusu i tilo.
Ono sto mene zanima dali mogu ocekivati kaznu ako me uhvate da bacam varalice ?

Molimo prijavite se

• Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 28 Tra 2018 22:58 #34 od Kvarner
Hvala: crnjak

Molimo prijavite se

Više...
crnjak's Avatar 28 Tra 2018 23:30 #35 od crnjak
Hvala na odgovoru.

Misec radim, misec doma. Sad ispada kad sam doma misec dana da triba izdvojit 2800kn za dozvolu, sta i nije mala suma. Neki ce se sad ljutit i rec "sta nisi prije mislija" a jbga, tek se sad zelja probudila za vatanje ribe.
Neki savjet sta uradit ? Ne lovim ribu da bi se najeo ili prodavao, lovim iz gusta. Sve sta se ulovi (ako se ulovi) vracam nazad u more.

Molimo prijavite se

• Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 29 Tra 2018 07:26 #36 od Kvarner
To ces morati uvjeriti onog tko te bude trazio dozbolu.Da lovis i pustas i ostanes bez opreme i dobijes kaznu.Ne zetaj se, sad se mali sve zaostrili i stalno su kontrole.Evo za sve informaciha da je na Rijeckom lukobranu zabrana za ribolov sta se prije moglo.
A sad kad nisi na vrijeme izvadio dozvolu onda se kupaj i suncaj i naravno cekaj sljedecu godinu.
Hvala: crnjak

Molimo prijavite se

Više...
crnjak's Avatar 29 Tra 2018 09:29 #37 od crnjak
Tako ce i biti. Hvala puno za savjet i informacijama.

Molimo prijavite se

• bilo
  • bilo's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
bilo's Avatar 29 Tra 2018 20:03 #38 od bilo
A kada se ti baš lovi, kupi dnevnu dozvolu (danas za sutra) i to je to!

80% SALE on Your Soul (grafit u Mostaru)

Molimo prijavite se

Više...
NevenRi's Avatar 19 Svi 2018 18:39 #39 od NevenRi
Na stranici hssrma se spominje uvođenje nove polugodišnje dozvole za ribolovce koji su propustili kupnju godišnje ( moja pretpostavka ).

"Na e-savjetovanju objavljen je Prijedlog izmjena i dopuna pravilnika o športskom i rekreacijskom ribolovu s promjenom uvođenja dozvola za 180 dana."
Hvala: Kvarner

Molimo prijavite se