"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:ONLINE SPORTSKE RIBOLOVNE DOZVOLE ZA 2018

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 02 Velj 2018 14:58 - 02 Velj 2018 15:00 #21 od Baćo68
Ovo što ću napisati je samo moje mišljenje, nemojte ga smatrati da guram neka svoja pravila...
Znači, svi smo mi, koji lovimo sa obale (neki i iz barke) svrstani u kategoriju "sportski ribolovac",a to je po meni pogrešno...sama riječ "sportski" meni daje na nekakvo takmičenje, a takmičenje i te kako ima veze sa sportskim klubovima, jer bi oni trebali i organizirati ista...
Ako netko ne želi takmičenje, znači da nije sportaš i ne želi ići na takmičenja, pa bi mu stoga trebalo osigurati nekakvu drugu dozvolu, a to je u ovom slučaju rekreacijska dozvola. E sad, zašto je rekreacijska skuplja od sportske, to je već stvar lopovluka (po meni) i tjeranja svih nas u istu mrežu, a u svrhu da se nametima potpomogne sportski ribolov (čitaj takmičarski). Sportska je 350, 00 kn, a popne se sa svim ostalim davanjima na 500,00kn, a rekreacijska je odma u glavu 500,00 kn, pa ko voli nek izvoli, al dat češ isto para, svidilo ti se to ili ne...
Da nema toga, mali "milion" klubova bi se moralo ugasiti...
Još malo pa ni nogomet, košarku (rekreacijski) nečeš moć bacit ako prethodno nisi član nekog HNK ili HKK(sportski)
A sad pljuvajte do mile volje...

Riba(r) ribi grize rep
Zadnja izmjena: 02 Velj 2018 15:00 od Baćo68.

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 02 Velj 2018 15:00 #22 od dxdandy

Baćo68 napisao: Ovo što ću napisati je samo moje mišljenje, nemojte ga smatrati da guram neka svoja pravila...
Znači, svi smo mi, koji lovimo sa obale (neki i iz barke) svrstani u kategoriju "sportski ribolovac",a to je po meni pogrešno...sama riječ "sportski" meni daje na nekakvo takmičenje, a takmičenje i te kako ima veze sa sportskim klubovima, jer bi oni trebali i organizirati ista...
Ako netko ne želi takmičenje, znači da nije sportaš i ne želi ići na takmičenja, pa bi mu stoga trebalo osigurati nekakvu drugu dozvolu, a to je u ovom slučaju rekreacijska dozvola. E sad, zašto je rekreacijska skuplja od sportske, to je već stvar lopovluka (po meni) i tjeranja svih nas u istu mrežu, a u svrhu da se nametima potpomogne sportski ribolov (čitaj takmičarski).
Još malo pa ni nogomet, košarku (rekreacijski) nečeš moć bacit ako prethodno nisi član nekog HNK ili HKK(sportski)
A sad pljuvajte do mile volje...

Slazem se u potpunosti ! :like:
Hvala: Baćo68

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 02 Velj 2018 17:02 #23 od zeusfaber
Iskreno, ne vidim razlog zašto bi se ja iz Dubrovnika učlanio u klub iz Šibenika i obratno, a vi gospodo iz SRK Arbun niste nikakva policija da ispitivate korisnike na forumu o detaljima njihove dozvole, i da, pristojno se predstaviti iako to ne piše u pravilima.
Hvala: ja_osobno

Molimo prijavite se

Više...
srkarbun's Avatar 02 Velj 2018 18:18 - 02 Velj 2018 18:22 #24 od srkarbun

zeusfaber napisao: Iskreno, ne vidim razlog zašto bi se ja iz Dubrovnika učlanio u klub iz Šibenika i obratno, a vi gospodo iz SRK Arbun niste nikakva policija da ispitivate korisnike na forumu o detaljima njihove dozvole, i da, pristojno se predstaviti iako to ne piše u pravilima.

Zeusfaber Administrator foruma, možda osobno ne vidiš ali Vaši sugrađani, žitelji županije Dubrovačko-neretvanske vide i oni su naši članovi, podupiru klub i ciljeve kluba, jednostavno im je za naručiti dozvolu iz fotelje. Isto kao i da pitaš za koga navijaš? Za koga navijaš, koju nogometnu momčad voliš, čiju člansku iskaznicu nosiš u novčaniku. Voliš VIP, Tele2, T-Com, Optimu..mislim se sve je ista banda zar ne? Nismo policija niti to želimo biti. Želimo ukazati na nepravilnosti u radu klubova i pojedinaca. Shvaćaš li? Ako ne imaš problem svijesti. Ne želim da se vrijeđamo niti da se natežemo oko stvari koje bi trebale biti shvatljive.

Ostali pojedinici i skupine pojedinaca koji smatraju da zaslužuju drugačiji status od članstva:
-
Mislim se koliko je potrebno da svijest..ona opća svijest koja bi se trebala smatrati pod normalnom živi u jednom kalupu.
Očito je da je tužno što je glava kalup i što razmišljanje/stavovi pojedinaca dovode do ovakvih stvari.

Administratorima:
-
Da li Vam smeta reklama? Ukloni te je. Uklonite sve postove u temi. Pokažite u kakvoj svijesti živite kao pojedinci, grupa i voditelji foruma i kakvu poruku šaljete drugim ribolovcima.

Roge!
.
Zadnja izmjena: 02 Velj 2018 18:22 od srkarbun.

Molimo prijavite se

Više...
emils's Avatar 02 Velj 2018 18:28 #25 od emils
Cekaj, meni neki ljudi nisu jasni... Imas opciju kupiti, ne kupiti, uclaniti se, ne uclaniti se... Pa postoje na stotine udruga koje prodaju dozvole, neke naplate 100 kuna clanarinu, neke 50, neke nista ali izbor je tu. Cemu onda kompliciranje i prozivanje? Zasto se danas sve vise ljudi osjeca privilegirano nikad mi nece biti jasno.

Molimo prijavite se

Više...
VedranULX's Avatar 02 Velj 2018 23:47 #26 od VedranULX

zeusfaber napisao: Iskreno, ne vidim razlog zašto bi se ja iz Dubrovnika učlanio u klub iz Šibenika i obratno, a vi gospodo iz SRK Arbun niste nikakva policija da ispitivate korisnike na forumu o detaljima njihove dozvole, i da, pristojno se predstaviti iako to ne piše u pravilima.

Dragi Administratoru, kad ste tako iskreni možete li reći onda gdje se učlanjeni i zašto?

Također me interesira, a vjerujem i brojnu javnost koja čita ovaj cijenjeni forum, što taj klub radi u cilju promicanja sporta i natjecanja, zaštite mora i ribljeg fonda, zaštite prirode?

Dok čekam cijenjeni iskreni odgovor, evo recipročno u osobno ime da objasnim zašto sam ja iz Dubrovnika, član SRU Kovač iz Šipanske luke i ŠRK Arbun iz Šibenika, a vrlo brzo i ŠRD Krka iz Knina - sveukupno 150 kn članarina.

1. KOVAČ okuplja većinom mlade ljude, zaljubljenike u more i ribolov koji žele održati život na Elafitima, njegovati ribolovnu tradiciju, brinuti se o luci i koji nastoje pod pritiskom turizma i kapitala očuvati da se sve navedeno ne uništi. U planu je organizacija za ovu godinu natjecanje u lignjolovu i bulentinu. Koliko god to zvučano otrcano, ja stvarno vjerujem u to, želim biti dio njih i pomoći im u svemu.

2. ARBUN je puno veći klub i radi brojnijeg članstva ima više sredstava za sve gore navedeno. Organizirali su brojna natjecanja u lovu lignje i sipe, a prošle godine su sponzorirali nastup tima na 10. svjetskom prvenstvu u ribolovu iz broda u Igalu. Također su sponzorirali natjecanja za juniore u slatkovodnom ribolovu koja su organizirala druga sportska društva iz Šibensko-kninske Županije. Trenutno se radi ozbiljno na organizaciji međunarodnog kupa u morskom ribolovu. A da ne bude samo orijentiran na more, Arbun plaća oglase i sponzorira publikacije za prevenciju protiv ovisnosti o drogama koje se dijele po školama.

3. KNIN je društvo koje sa dugom i velikom tradicijom ima jaku veliku odgovornost i zadaću u gospodarenju rijeka i jezera (Krka od izvora do nacionalnog parka, Butižnica, Zrmanja, Kosovčica, razni pritoci Krke...). Njihov napor je izuzetno važan u očuvanju vodotoka, okoliša i ribljeg fonda rijeka, koje su daleko osjetljiviji i ranjiviji ekosistemi od mora. Redovno čiste okoliš rijeka, motre na moguće ekocide, reagiraju prema institucijama kada je potrebna intervencija na većoj razini.

Dakle za 150 kn godišnje, nekoliko dubrovačkih vikend piva, dio sam nečega što čini mene ponosnim, a van okvira Dubrovnika! Treba li još neki razlog?

Treba nekad gledati dalje od svoje guzice, uključiti se u društvo i okoliš, u zajednice. I zato molim sve da se uključe u rad bilo koje udruge/kluba sa ciljem doprinosa zajednici!

Dakle za kraj, čega ste vi dio Administratoru? I zašto bi netko iz Vinkovaca bio član Ludo More foruma iz Dubrovnika? Jer je besplatan?

Hvala unaprijed na iskrenosti!
Hvala: Kvarner

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 03 Velj 2018 09:03 #27 od bzing
Obzirom na stupanje na snagu novog Pravilnika a u želji da svoj hobi/gušt/terapiju prakticiram na legalan – Zakonit način, učlanio sam se u Klub i izvadio godišnju dozvolu za sportski ribolov.
Kako moj pristup ribolovu doista jest rekreativan u svakom smislu (vrijeme, pribor i oprema, nedostatak natjecateljskih ambicija, individualnost u činjenju) to sam proteklih godina kupovao dozvolu za rekretaivni ribolov putem online platforme nadležnog ministarstva a cijena koje je bila 500 HRK.
Ovako sam prošetao do kluba, dao osobne podatke na uvid, za par minuta dobio isprintane papire i sve uz cijenu od 400 HRK (dozvola + članarina).
Svoj stav iznosim kako slijedi:
Onemogućeno mi je pribaviti rekreacijsku dozvolu na dosadašnji način – uskraćena sloboda izbora.
Slijedom logike Pravilnika primoran sam na „športsku aktivnost“ tj.promjenu statusa a za koju nisam bio zainteresiran.
Da sam bio zaintersiran za aktivan rad u udruzi građana „ribolovni športski klub“ to bih učinio ranije, samoinicijativno i dragovoljno.
Pravilnikom je zasigurno pogodovano klubovima a Hrvatska je dobila veliki broj „športski aktivnih stanovnika“.Licemjerno do bola.
Obzirom na razliku u cijeni koja se javlja u visini naknade a koja iznosi 100Hkn, naivci će pomisliti kako je Država radila na svoju štetu. Naravno da nije.Jednostavno je ukinuta dozvola trajanja 6 mjeseci iliti polugodišnja dozvola tako da sezonski turisti moraju kupovati dnevne, trodnevne i tjedne dozvole a tjedna je recimo 300Hkn iliti 50 kuna viša od polugodišnje iz Pravilnika koji je vrijedio prošle godine.
Ovdje plasirani pogledi na svijet od strane članstva nekih klubova (zasigurno aktivnih članova) je njihova stvar.Rad za opće dobro je za svaku pohvalu, humanitrane akcije isto, rad sa mladima, druženja, organizacije natjecanja-sve je to sama pozitiva.Međutim, svaki prisilni kolektivitet je loš.
Neki ljudi su individualci, neki biraju sebi društvo od manje članova i ne zanima ih statut Kluba, ustroj, tajnici, izbori za Skupštinu i tijela Kluba itd....
Neki ljudi nisu individualci i aktivni su u raznim drugim udrugama a ribolov im je rekreacija.Nije li bilo pošteno ostaviti im takvu slobodu izbora?

Molimo prijavite se

Više...
VedranULX's Avatar 03 Velj 2018 09:38 #28 od VedranULX

bzing napisao: Obzirom na stupanje na snagu novog Pravilnika a u želji da svoj hobi/gušt/terapiju prakticiram na legalan – Zakonit način, učlanio sam se u Klub i izvadio godišnju dozvolu za sportski ribolov.
Kako moj pristup ribolovu doista jest rekreativan u svakom smislu (vrijeme, pribor i oprema, nedostatak natjecateljskih ambicija, individualnost u činjenju) to sam proteklih godina kupovao dozvolu za rekretaivni ribolov putem online platforme nadležnog ministarstva a cijena koje je bila 500 HRK.
Ovako sam prošetao do kluba, dao osobne podatke na uvid, za par minuta dobio isprintane papire i sve uz cijenu od 400 HRK (dozvola + članarina).
Svoj stav iznosim kako slijedi:
Onemogućeno mi je pribaviti rekreacijsku dozvolu na dosadašnji način – uskraćena sloboda izbora.
Slijedom logike Pravilnika primoran sam na „športsku aktivnost“ tj.promjenu statusa a za koju nisam bio zainteresiran.
Da sam bio zaintersiran za aktivan rad u udruzi građana „ribolovni športski klub“ to bih učinio ranije, samoinicijativno i dragovoljno.
Pravilnikom je zasigurno pogodovano klubovima a Hrvatska je dobila veliki broj „športski aktivnih stanovnika“.Licemjerno do bola.
Obzirom na razliku u cijeni koja se javlja u visini naknade a koja iznosi 100Hkn, naivci će pomisliti kako je Država radila na svoju štetu. Naravno da nije.Jednostavno je ukinuta dozvola trajanja 6 mjeseci iliti polugodišnja dozvola tako da sezonski turisti moraju kupovati dnevne, trodnevne i tjedne dozvole a tjedna je recimo 300Hkn iliti 50 kuna viša od polugodišnje iz Pravilnika koji je vrijedio prošle godine.
Ovdje plasirani pogledi na svijet od strane članstva nekih klubova (zasigurno aktivnih članova) je njihova stvar.Rad za opće dobro je za svaku pohvalu, humanitrane akcije isto, rad sa mladima, druženja, organizacije natjecanja-sve je to sama pozitiva.Međutim, svaki prisilni kolektivitet je loš.
Neki ljudi su individualci, neki biraju sebi društvo od manje članova i ne zanima ih statut Kluba, ustroj, tajnici, izbori za Skupštinu i tijela Kluba itd....
Neki ljudi nisu individualci i aktivni su u raznim drugim udrugama a ribolov im je rekreacija.Nije li bilo pošteno ostaviti im takvu slobodu izbora?

Slažem se sa tobom u dijelu u kojem tražiš slobodu izbora i da ako netko ne želi biti član niti jednog kluba da imaš slobodu izbora to i napraviti. Na žalost oni koji ne žele biti član niti jednog kluba, zakonom i pravilnicima definiran cjenik im nameće financijsku nepovoljniju "dozvolu". Razlog tome je što, kao i proteklih godina, zakon i pravilnike kroje ljudi koji nikad mora nisu vidjeli i uopće ne razumiju problematiku, cilj im je samo napuniti državni buđet. Razočaranje je još veće kada se malo dublje zabije nos pa vidi gdje završi lova od uprihodovane prodaje dozvola.. crna rupa zvana državni proračun.

Ono što sam ja želio reći: ako je već ribolovac cjenovno primoran učaniti se u neki klub, neka odabere kupnjom dozvole kojem klubu će dati za njegovo članstvo. Pa makar ono bilo 0 kn kao u tvom slučaju ili 100 kn kao u nekim drugim klubovima. Neka se barem malo upozna sa radom tih klubova koji ipak postoje i nešto rade...

Također, mene je naljutio jedan drugi stav: "... zašto bih ja bio član nekog kluba koji nije u Dubrovniku...". Ja sam gore napisao zašto.... I naravno da ću kao član od svakih navedenih klubova protažirati njihov rad jer sam u njega uključen, vjerujem da je pozitivan i sretan sam što sam dio njega iako sam u Dubrovniku. Puno toga se može napraviti preko društvenih mreža....

I za kraj, ako se već čovjek odlučuje gdje kupiti dozvolu - neka je kupi tamo gdje je dobije plastificiranu da mu valja u prsluku, torbi, jakni, kombinenzonu. na brodu i moru. Gdje se netko potrudio to isprintati i poslati kuvertom da ovaj ne diže guzicu iz fotelje i gdje netko ipak poštuje tih famoznih 50 kn što je dobio. Samo ispis u boji, plastificiranje i slanje poštom košta 10 kn!!
Hvala: srkarbun

Molimo prijavite se

Više...
srkarbun's Avatar 03 Velj 2018 11:00 - 03 Velj 2018 11:02 #29 od srkarbun

bzing napisao: Onemogućeno mi je pribaviti rekreacijsku dozvolu na dosadašnji način – uskraćena sloboda izbora.

@bzing - Kao prvo, ne možemo se složiti s ovim jer isto tako postoje i ovlaštenici za prodaju rekreacijskih dozvola koje ste Vi kupovali do sada. Da li je to trgovina ribolovnom opremom, "poljoprivredna apoteka" u malom mjestu ili neka druga pravna osoba; bit je da Vam ništa nije uskraćeno osim što ste je kupovali direkt na stranicama ministarstva. Zašto ovlaštenici nemaju svoje online aplikacije za ovakve stvari to će oni najbolje znati.
Dakle, prazna priča jer izbora ima.

bzing napisao: Slijedom logike Pravilnika primoran sam na „športsku aktivnost“ tj.promjenu statusa a za koju nisam bio zainteresiran.

Ministarstvo ima svoje ovlaštenike, ovlaštenici su Savez i svi Ugovorni sportski ribolovni klubovi (za sportske dozvole) i drugi pravni oblici (za rekreacijske dozvole)
Dakle, nitko nikoga na ništa nije primorao jer izbor ste imali i imate ga.

bzing napisao: Pravilnikom je zasigurno pogodovano klubovima a Hrvatska je dobila veliki broj „športski aktivnih stanovnika“.Licemjerno do bola.

Dakle, ovo je i dalje Vaš osobni stav jer izbora ima.

bzing napisao: Obzirom na razliku u cijeni koja se javlja u visini naknade a koja iznosi 100Hkn, naivci će pomisliti kako je Država radila na svoju štetu. Naravno da nije. Jednostavno je ukinuta dozvola trajanja 6 mjeseci iliti polugodišnja dozvola tako da sezonski turisti moraju kupovati dnevne, trodnevne i tjedne dozvole a tjedna je recimo 300Hkn iliti 50 kuna viša od polugodišnje iz Pravilnika koji je vrijedio prošle godine.

Ukinuta je i mjesečna dozvola ;)

bzing napisao: Ovdje plasirani pogledi na svijet od strane članstva nekih klubova (zasigurno aktivnih članova) je njihova stvar.Rad za opće dobro je za svaku pohvalu, humanitrane akcije isto, rad sa mladima, druženja, organizacije natjecanja-sve je to sama pozitiva. Međutim, svaki prisilni kolektivitet je loš.

Hvala što razumijete rad aktivnih članova i rad za opće dobro.

bzing napisao: Neki ljudi nisu individualci i aktivni su u raznim drugim udrugama a ribolov im je rekreacija.Nije li bilo pošteno ostaviti im takvu slobodu izbora?

Dakle, opet da ponovimo, izbora ima ;)
Zadnja izmjena: 03 Velj 2018 11:02 od srkarbun.

Molimo prijavite se

Više...
srkarbun's Avatar 03 Velj 2018 11:12 - 03 Velj 2018 11:25 #30 od srkarbun

VedranULX napisao: Također, mene je naljutio jedan drugi stav: "... zašto bih ja bio član nekog kluba koji nije u Dubrovniku...". Ja sam gore napisao zašto.... I naravno da ću kao član od svakih navedenih klubova protažirati njihov rad jer sam u njega uključen, vjerujem da je pozitivan i sretan sam što sam dio njega iako sam u Dubrovniku. Puno toga se može napraviti preko društvenih mreža....

@Vjerujemo da se radi o inatu, dišpetu i svijesti. Uzmimo za primjer nekog tko navija za nogometni klub Hajduk ili Dinamo, ili Rijeku ili Osijek ili Cibaliju ili XZY, a taj klub nije iz njegovog grada, isti taj koji navija za taj klub ponosno ističe oznake tog kluba i moguće je da je pripadnik udruge čiju iskaznicu nosi u novčaniku, a KOJU JE PLATIO GODIŠNJIM ČLANSTVOM? Zbog čega, ako nije iz njegovog grada? Da bi mogao stajati na stadionu, ispred televizije, u kafiću sa ekipom i bodriti. Što je ribolovac u odnosu na jednog nogometnog fana? Pripadnik je čega? Sportskog kluba kod kojeg se učlanio.

VedranULX napisao: I za kraj, ako se već čovjek odlučuje gdje kupiti dozvolu - neka je kupi tamo gdje je dobije plastificiranu da mu valja u prsluku, torbi, jakni, kombinenzonu. na brodu i moru. Gdje se netko potrudio to isprintati i poslati kuvertom da ovaj ne diže guzicu iz fotelje i gdje netko ipak poštuje tih famoznih 50 kn što je dobio. Samo ispis u boji, plastificiranje i slanje poštom košta 10 kn!!

Dozvole su u elektronskom formatu, istu svi dobivaju na mail odmah nakon kupnje, a na kućnu adresu član dobiva plastificiranu člansku iskaznicu sa brojevima svih kupljenih dozvola i članstva u Savezu ;) i da, to nešto košta. Košta i online aplikacija napravljena za upravljanje klubom, članstvom i dozvolama, košta i knjigovodstvo, uredski materijal, donacije/sponyorstva, oprema za članove itd itd
Zadnja izmjena: 03 Velj 2018 11:25 od srkarbun.

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 03 Velj 2018 11:52 #31 od bzing
Ako izbora ima, zašto nije ostavljena mogućnost kupnje online?Kakav je to napredak kupnja kod ovlaštenika namjesto izravnom uplatom u državni proračun?
Uskratom ovog načina plačanja napravljen je, blago rečeno, tehhnološki skok unatrag.
Zašto su ukinute mjesečne i polugodišnje dozvole?Iz humanističkih pobuda?
Na koji način se moglo loviti u periodu 00:00:01 01.01.2018. pa nadalje?Dakle isključivo dnevnom i tjednom dozvolom jer mogućnosti kupnje godišnje dozvole nije bilo!
Tko nije želio biti u prekršaju morao je platiti harač!
To je, štovani moj iznuda.

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 03 Velj 2018 12:04 #32 od bzing
@skrabun citat
" Dozvole su u elektronskom formatu, istu svi dobivaju na mail odmah nakon kupnje, a na kućnu adresu član dobiva plastificiranu člansku iskaznicu sa brojevima svih kupljenih dozvola i članstva u Savezu ;) i da, to nešto košta. Košta i online aplikacija napravljena za upravljanje klubom, članstvom i dozvolama, košta i knjigovodstvo, uredski materijal, donacije/sponyorstva, oprema za članove itd itd"

Dakle, namjesto jedne (postojeće) aplikacije Ministarstva, sad ćemo imati stotinjak klupskih aplikacija?
Ako se ispostavi da su te aplikacije djelo jednog ili malog broja proizvođača softwera, lako će biti povezati shemu korupcije - osmislimo zakon, stvorimo tržište, prodamo software, podjelimo proviziju.
Svakako bi bilo dobro, u cilju informiranja javnosti a temeljem Prava na informaciju, objaviti popis klubova i dobavljača predmetnog aplikativnog softwera.
Niti jedan tržišni segment pa ni ovaj najbenigniji - zaljubljenici u ribolov, nije dovoljno mali da ne bude predmet manipulacije i pljačke.

Molimo prijavite se

Više...
Giurinni's Avatar 03 Velj 2018 13:30 #33 od Giurinni
Ova je rasprava nažalost krenula u pogrešnom smjeru i ne mogu se oteti dojmu da je to posljedica načina na koji je @srkarbun započeo temu. U skladu s time, topli savjet, a vi ga uzmite kako hoćete:

Upali ste na forum bez ikakvog prethodnog predstavljanja i sudjelovanja u drugim temama (gdje ste imali priliku obavijestiti forumaše o svom radu), s podužom reklamom koja je sastavljena iznimno abrazivno - bez ikakvog uvoda o tome tko ste i što ste, spominjanjem zakonskih odredbi, crveno boldanim spominjanjem materijalne krivične i odgovornosti, traženjem osobnih podataka u opsegu koji ne traže ni državne institucije za puno važnije dokumente bez ikakve izjave o tome da podatke nećete koristiti u druge svrhe, spominjanjem obveze članstva u klubu itd. U onom najbitnijem dijelu koji se tiče toga "zašto Vaš klub i što dobivate?" ste umjesto isticanja mogućnosti članova da se uključe u određene aktivnosti istaknuli predugi opis članske iskaznice (kao da je sadržaj od bilo kakve važnosti), a svoje djelovanje sveli na jednu rečenicu, kojoj ste k tome pretpostavili činjenicu da ste ugovorni ovlaštenik kao prvu i najvažniju informaciju "zašto". Glavni "selling point" cijele priče je mogućnost kupovine "iz naslonjača".

I u redu, oni koji su se zainteresirali su recimo kliknuli na Vašu web adresu i otvorilo im se - prodaja dozvola i isključivo prodaja dozvola. Nema informacija o Vama, Vašem radu, projektima, natjecanjima i svemu tome sadržanom u onoj jednoj rečenici na kraju reklame...samo prodaja. Oni koji su dalje uporni su onda otišli na Facebook da vide ima li tamo ičega od toga o čemu pišete i pronašli dvije stranice, jednu zatvorenu za javnost i kojoj mogu pristupiti samo članovi ( www.facebook.com/groups/165148937574011/ ) na kojoj je glavna slika prikaz članske i dozvola - dakle opet se šalje ista poruka da se mora platiti članstvo da bi sudjelovali....i druga koja je otvorena za javnost ( www.facebook.com/srk.arbun/ ) na kojoj su, izuzev Božićne čestitke, sve druge objave vezane uz dozvole i kazne koje proizlaze iz zakona i pravilnika - i to sa stilom, uvrštavanjem slika policijskih stop znakova i policijskih plovila. Ništa o radu udruge.

Nigdje nema objavljenih financijskih izvještaja ili izvještaja o radu odnosno plana rada i financijskog plana za 2018., iz kojih bi se Vaši potencijalni novi članovi mogli upoznati s načinom korištenja tih sredstava i donijeti informiranu odluku žele li Vas podržati. Osim vijesti koje se mogu dobiti Googlanjem, nigdje nema ničeg što ste sami postavili, a čime biste privukli ljude da Vas podrže. Ovo pišem uz odricanje odgovornosti ako je nešto krivo s obzirom da sam na pretragu potrošio iznimno malo vremena. Ukoliko ima grešaka u napisanom ili dodatnog sadržaja koji negdje postoji, svakako me uputite gdje da ga pronađem.

I zatim ono što je najvažnije - umjesto da ste se postavili na način da shvaćate da na forum stavljate reklamu i da pomognete svima da shvate koje su koristi športskih klubova za razvoj ribolova, za podizanje svijesti o potrebi uspostavljanja dugoročno održivih načina ribolova, za odgoj najmlađih i tisuću drugih bitnih stvari - Vi ste se upustili u svađe i počeli "uvoditi red" jer ljudi nisu ničice pali na koljena i masovno počeli naručivati dozvole kod Vas. Želim li ja da moje dijete ide u školu ribolova koju vodi osoba koja drugima olako boldanim predimenzioniranim slovima govori da su panjine i stupine (kasnije uklonjene iz komentara)? Apsolutno ne. Vrijeđanje nije način na koji se prenose argumenti i "pobjeđuje" u raspravama. Želim li podržati klub kojem je jedina istaknuta aktivnost on-line prodaja dozvola? Ne. Klub koji ću podržati je onaj za koji znam da je nešto napravio s novcem koji sam uplatio. Želim li podržati Vaš klub na račun činjenice da ću dobiti plastificiranu iskaznicu (u odnosu na neki drugi koji ju ne izdaje)? Ne. Štoviše, bilo bi mi drago da mi ne izdajete i šaljete člansku poštom jer bi to značilo da tih desetak kuna klub koji podržavam može preusmjeriti u primjerice kupovinu materijala za školu ribolova ili plaću osobe koja će klubu donijeti nove projekte.

Da me ne bi krivo shvatili, pohvalno je što se omogućili ljudima da jednostavno dođu do dozvole, ali je pogrešno što to niste dopunili materijalom koji opisuje Vaš rad. Da se izrazim Vašom terminologijom - netko iz Hrvatske nije postao član Barcelone ili Manchester Uniteda zato što su mu omogućili da to napravi on-line i poslali mu iskaznicu s logom kluba nego zato što ti klubovi imaju ekipe koje melju sve pred sobom i u kojima igraju najbolji igrači na svijetu. U tom smislu i Vi morate pokazati koji su Vaši "igrači" i koje ste pobjede odnijeli ako želite da Vas ljudi podrže. To je moje mišljenje s kojim se Vi možete i ne morate slagati.

I da se vratimo na početak, ovakvim nastupom se stvara animozitet prema klubovima za situaciju za koju je ipak najviše odgovorna država. Država je donijela zakone i pravilnike kojima se pretpostavlja postojanje rekreacijskog i športskog ribolova, ali ih je iznimno traljavo podijelila. U situaciji u kojoj rekreativac plaća više (ovisno o kategoriji) za manje alata (lov velike ribe mu nije dopušten) je situacija u kojoj mu logika nalaže da se odluči za jeftiniju opciju, a to je športska dozvola. Izbor postoji, ali je on papirnati, pogotovo u financijskom okruženju u kojem živimo gdje 100 kn i dalje nije malo. Ako Vam ja ponudim na prodaju dvije jabuke, jednu jeftiniju i zdravu, a drugu skuplju i crvljivu - koju ćete odabrati? Hoćete li se osjećati prevareno ako uzmete drugu? Imate li izbora? Jer po svemu drugom "jabuke" su iste. Da stvar bude gora, novac od rekreativnih dozvola ugovorom može biti u potpunosti predan ovlašteniku ako ministarstvo tako odluči što otvara prostor za korupciju, a slučaju da ovlašteniku ide neki postotak, ostatak ide direkt u crnu rupu proračuna i vrlo su male šanse da će se koja kuna vratiti u ribolov. U športskom ribolovu je barem propisan neki dio love koji se na ovaj ili onaj način vraća u ribolovne aktivnosti. Ako ni zbog čega drugog, onda bi zbog ovog svi trebali kupiti športsku dozvolu bez obzira na stvarni status i pokazati da trenutna legislativa nema smisla.
Hvala: zeusfaber, Zdenko, oki270, Kvarner, Baćo68, ja_osobno, MIRAN, AnalPheasant, JopaZGRI, Naldo ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 03 Velj 2018 13:49 #34 od bzing
@giurinni

Odlično obrazloženo!

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 03 Velj 2018 15:08 #35 od dxdandy
@giurinni

Respekt do poda. Odlicno sroceno, sve receno...

Bravo, Bravo :like:

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 03 Velj 2018 18:52 #36 od zeusfaber

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 03 Velj 2018 19:11 - 03 Velj 2018 19:14 #37 od Baćo68

zeusfaber napisao: @giurinni Objasnio!

Zeus, aj priznaj, koliko je Ludo more dobilo "članarine" od srkarbuna za "besplatne" reklame, koje bi im usput rečeno, trebale donjeti i određeni profit? ;)
ja bi ga samo zbog toga banao...znači, ne poštuje ni tebe, ni nas, ni sam forum, ponaša sa ko policajac...ban ko kuća...

Riba(r) ribi grize rep
Zadnja izmjena: 03 Velj 2018 19:14 od Baćo68.

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 03 Velj 2018 19:52 #38 od Mladen Miletić
Nek Pedro visi

Privitak datoteke:

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Molimo prijavite se

• Geno
  • Geno's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Geno's Avatar 03 Velj 2018 20:00 #39 od Geno

Mladen Miletić napisao: Nek Pedro visi

Kao da nam nije dosta jada i belaja nego sad i ti udaraš s pornografijom, pa dokle tako ljudi,dokle?

Ki more more da premori? Niki.

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 15 Velj 2018 18:44 #40 od IveRijeka
Pa kad smo kod dozvola ,penzionerska (sportska) koja je lani koštala 110kn jer nije trebalo bit član srd ove godine košta u Rijeci u Lubenu 235 kn . Ima tu jako puno toga da srd koriste i to debelo promjenu zakona koji je prisilio ljude da moraju bit članovi srd-a.

Molimo prijavite se