Re:Jel grize?

More
7 years 6 months ago #2040 by zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Jel grize?
Sinoćnji spinning iz barke. Štap Okuma Octana 10-40g, rola Okuma Trio 30s i varalica Rapala Max Rap 15cm 23g. Rezultat: 5 ipo škarama. Jednog je u putu posjetila strijelka :lol:

The following user(s) said Thank You: Pikabu, SanTiago

Please Log in to join the conversation.

More
7 years 6 months ago - 7 years 5 months ago #2055 by lignjolovac
Replied by lignjolovac on topic Jel grize?
Pozdrav svima, razmišljao sam nešto i gledajući jedan video mi je nešto palo na pamet. Znači pošto nemam barku to bi pokušao sa obale. Znači uhvatim živu ješku šparića, kneza i nešto tako. I mislio sam da prođem sa dvije udice kroz rep i iznad glave i bacim u more i ostavim preko noći. U ovome nemam uopće iskustva, pa me zanima je li to ostvarivo i koja riba bi se mogla uloviti?

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Last edit: 7 years 5 months ago by zeusfaber.

• losos
  • Junior Member
  • Junior Member
  • da bi uvatio ribu moras imati mokre gaće!
More
7 years 6 months ago - 7 years 5 months ago #2059 by losos
Replied by losos on topic Re:Jel grize?
Tako talijani love lubine. Spar ili fratric na plovak metar predveza i on lagano trazi njega, malo ga raniti da ne pliva pravocrtno...
The following user(s) said Thank You: zeusfaber

More
7 years 6 months ago - 7 years 5 months ago #2060 by lignjolovac
Replied by lignjolovac on topic Re:Jel grize?
E baš mi je drago da je ostvarivo i da neki to čak i primjenjuju. Pokušati ću s tom tehnikom u petak, pa ćemo vidjeti rezultate.

Volio bih čuti i komentare ostalih članova, a pogotovo ako netko ima iskutva :)

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
The following user(s) said Thank You: zeusfaber

More
7 years 5 months ago #2074 by zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Jel grize?

lignjolovac wrote: Pozdrav svima, razmišljao sam nešto i gledajući jedan video mi je nešto palo na pamet. Znači pošto nemam barku to bi pokušao sa obale. Znači uhvatim živu ješku šparića, kneza i nešto tako. I mislio sam da prođem sa dvije udice kroz rep i iznad glave i bacim u more i ostavim preko noći. U ovome nemam uopće iskustva, pa me zanima je li to ostvarivo i koja riba bi se mogla uloviti?

Ima jedan tip tu kod nas u Cavtatu koji je majstor za to. Uglavnom, što on radi? On radi kratke predveze i veže ih za osnovu, radi nešto kao parangal s 2-3 primule i onda ih po noći u luci veže od mula do mula tako da primule potopi nekih 20-30cm. Ješka živi ciplić. Ulovio je dosta brancina na takav način. Mislim da je vrlo efikasna, jednostavna i lukava metoda.

More
7 years 5 months ago - 7 years 5 months ago #2078 by Njire
Replied by Njire on topic Jel grize?
Ovdje pricamo o samolovkama? Koje su van zakona :D ?

Time to create page: 0.483 seconds