Lignjolov

More
9 months 3 weeks ago #30154 by Vladek041
Lignjolov was created by Vladek041
Pozdrav ekipa. Prošle godine sam sklapal špinštok za more, na kojem sam uspio provest čitavih 7 dana, a to je glavom i repom platil brancinček od nekih 400 g. i to na srdelu. Jes da sam lovil između 10 i 17 sati kad niko normalan ne izlazi na more, al eto. Nego, ove godine sam u Nevicu kupil komplet penn wrath boat squid štap + rola. Zanima me koja upedenica je idealna za ovaj štap i da li je potreban fc predvez za lignjolov s obale. Unaprijed hvala na pomoći svima.

Please Log in to join the conversation.

More
9 months 3 weeks ago #30157 by Meduza
Replied by Meduza on topic Lignjolov
Točno za taj štap nemogu reć jer ga nemam ,ali na mojem K1 Okuma Egi
Piše upredenica 0.8
Ja koristim 1.0 jer kod mene na otoku nisam našao takvu., Mislim da je za lignjolov sa obale to dovoljno ,ako se ne naleti na neku grešku u istoj kao što mi se čini da sam na jedan kolut naletio ja. Što se tiče FC predveza,tu ima puno priča ,savjeta ,idea te ono :ja stavljam i lovim dobro,kao i e ja ne stavljam i isto lovim dobro.
Osobno ja imam FC predvez iz jednog razloga koji sam uočio i doživio.
Skosavica direktno na špagi mi se par puta prilikom bacanja ,a i prilikom povlačenja okrenula i zapetljala iglicama za špagu. Otpetljavanjem sam oštetio nit špage ,što se poslije pokazalo loše i pukla špaga pri zabačaju i skoda ode. Znači ja osobno stavljam samo da sačuvam sistem od nevolje ,jer za lignju osobno ne vjerujem (za druge neću komentirat)da lignja vidi špagu ,pa slabije radi ili FCje nevidljiv pa se bolje baca.
E sad o dužini FC predveza ,kolege tu na forumu imaju isti štap kao ja K1 Egi Pro , stavljaju predvez dužine koji ne ulazi na vrhu u prvu vodilicu zbog FG knota (čvor) špage i FC najlon predveza.
Kažu da je OK.
Osobno imam predvez 0.26mm FC dužine tolike da kada je skosa na samom vrhu vodilice čvor FG je 10-20 cm udaljen od ulaska u kalem role.
Meni se pokazalo dobro i ja tako lovim i dalje .
Sa napomenom da svakih 10 izlazaka na more ,mjenjam obavezno novi predvez.
L,P.
The following user(s) said Thank You: Vladek041

More
9 months 3 weeks ago #30158 by Visoki
Replied by Visoki on topic Lignjolov

Vladek041 wrote: ...Nego, ove godine sam u Nevicu kupil komplet penn wrath boat squid štap + rola. Zanima me koja upedenica je idealna za ovaj štap i da li je potreban fc predvez za lignjolov s obale. Unaprijed hvala na pomoći svima.

Taj štap ti je kao što piše za lov iz brodice, slabo ćeš se snjim dobaciti daleko od obale.

More
9 months 3 weeks ago #30159 by Vladek041
Replied by Vladek041 on topic Lignjolov
Meduza, hvala na iscrpnom i poučnom odgovoru, svako mišljenje i savjet mi je dobrodošao.
The following user(s) said Thank You: Meduza

More
9 months 3 weeks ago #30160 by Vladek041
Replied by Vladek041 on topic Lignjolov
Visoki, hvala na javljanju. Znam da nije, ali ponuda je bla odlična. Koristit ću ga za spin na moru dok ne kupim i barku haha. A reci mi dal će bit dobri spin štapovi od 2,70 i 3,00 oba 10-35 gr za lignjolov s obale?

More
9 months 3 weeks ago #30163 by Visoki
Replied by Visoki on topic Lignjolov

Vladek041 wrote: Visoki, hvala na javljanju. Znam da nije, ali ponuda je bla odlična. Koristit ću ga za spin na moru dok ne kupim i barku haha. A reci mi dal će bit dobri spin štapovi od 2,70 i 3,00 oba 10-35 gr za lignjolov s obale?

Za spin sve od 5-40 je OK za nas početnike, kasnije ide akcija brza, umjereno brza...

Ovaj moj 2,5 - 4,0 EGI ili 10-40g me dobro služi i za spin (osim što je ulovio samo jednu pirku od 10 dkg)

Time to create page: 0.371 seconds