"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Prijedlog za stap i rolu za lignje s obale

Više...
Tomeuglj's Avatar 17 Lis 2021 09:29 #41 od Tomeuglj
Pozdrav, imam Okuma Altera Egi štap i upredenicu 0.8 x4. Sadašnja rola ( kupljena prije desetak godina) mrsi upredenicu na samoj roli prilikom izbačaja i dosada sam ostao bez par varalica. Koju rolu bi mi preporučili do 500 kn. Dvoumim se između Ninja LT 4000-C i LAGUNA LT-3000C. Može i neka druga samo mi je bitno da se upredenica ne mrsi. Hvala.

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 17 Lis 2021 17:36 #42 od bzing
Baci upredenicu to ti je lakše.Stavi najlon 0.18 ili 0.20 najbolje tonući Trabucco - xps clear.
Upredenica samo pliva po povšini i radi probleme.O predvezu i sličnim budalaštinama da ne pričam.
Probaj što jednostavnije.

Molimo prijavite se

Više...
Tomeuglj's Avatar 17 Lis 2021 17:51 #43 od Tomeuglj
Imao sam već nailon i isto mi je radilo problema kao i na upredenici. Znao bi se stvoriti čvor na samoj roli, a sada zašto samo Bog zna.

Poslano sa mog Mi A3 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Cekpi's Avatar 18 Lis 2021 08:45 #44 od Cekpi

Tomeuglj napisao: Imao sam već nailon i isto mi je radilo problema kao i na upredenici. Znao bi se stvoriti čvor na samoj roli, a sada zašto samo Bog zna.

na nemaš slučajno previše namotane upredenice/najlona?

Molimo prijavite se

Više...
Tomeuglj's Avatar 18 Lis 2021 09:07 #45 od Tomeuglj
Imao bi namotano 150 m, nikada do ruba. Primjetio sam kada se bacim sa štapom i brzo namotam upredenica se ne mrsi i leti bez problema. Lignjolov mi se sastoji od izbačaja, pustim da potone do određene dubine i lagano motam s time da je upredenica ili nailon nategnut (nikada opušten).

Molimo prijavite se

Više...
Tomeuglj's Avatar 18 Lis 2021 09:18 #46 od Tomeuglj
Inače rola je neka jeftinjara koju sam kupio odavna dok nisam bio toliko za ribolov. www.inter-land.hr/lf-rola-rapid-drake-fd-7-1bb-m-50/

Molimo prijavite se

Više...
Meduza's Avatar 18 Lis 2021 11:42 #47 od Meduza
Ja b ti osono preporučio Daiwu LT4000-C koju si spomenuo da bi možda uzeo , ja ju imam uparenu sa Okuma Pro K1 štapom i sada upredenicom 0.10.
FC oko 2 M je isto aDaiwa 0.26 Tounament , NIKAKVIH problema nemam ,Rola slaže špagu za 5, ko izbačaja ie za 5 , FG čvor kod namatanja malo vrlo malo se osjeti kada "uđe u prvu vodilicu jer je jako sitna ,ali mi dgovara jer onda znam da mi je skosavica na cca 2 metra od vrha štapa. Moja preporuka ,ako razmišljaš o nekoj kupovini .
Hvala: Tomeuglj

Molimo prijavite se

Više...
Tomeuglj's Avatar 18 Lis 2021 11:51 #48 od Tomeuglj

Meduza napisao: Ja b ti osono preporučio Daiwu LT4000-C koju si spomenuo da bi možda uzeo , ja ju imam uparenu sa Okuma Pro K1 štapom i sada upredenicom 0.10.
FC oko 2 M je isto aDaiwa 0.26 Tounament , NIKAKVIH problema nemam ,Rola slaže špagu za 5, ko izbačaja ie za 5 , FG čvor kod namatanja malo vrlo malo se osjeti kada "uđe u prvu vodilicu jer je jako sitna ,ali mi dgovara jer onda znam da mi je skosavica na cca 2 metra od vrha štapa. Moja preporuka ,ako razmišljaš o nekoj kupovini .

Hvala samo na kraju mi reci da li je bolje uzeti Daiwu LT4000-C ili daiwa ninja lt 2500? Koristio bi za lignjolov sa obale .

Molimo prijavite se

Više...
Meduza's Avatar 18 Lis 2021 11:53 #49 od Meduza
Još nešto, kod namotavanja upredenice ,probao sam sa kantom vode (ubaciti špagu unutra) ali otpor je mali ,probao krpom držati špagu ,dobro je ali skida farbu sa špage i onaj premaz , osobno njbolje mi se pokazalo na pasari (prijateljeva) bacim kolut u more polako vozim i namotavam .
Rola ima i rub napravljen da bolje oslobađa špagu pri bacanju , i ABS špulu koja mi vrhunski odradi "posao".

Molimo prijavite se

Više...
Meduza's Avatar 18 Lis 2021 12:06 #50 od Meduza
Ja bi ti preporučio LT4000-C,
A nju imaš i za kupit plitku špulu, koja ti je super za lignje ,(neide puno špage )Lagana je rola ,vrti potpuno nečujno. Lagano ,kočnica odrađuje super posao , . Recimo sinoč mi zakači lignju ,kočnica bila podešena malo prejako , lignja prvih metara bila nalo "življa" kočnica sama popušta ,a kada se "beštija" smirila vrati se sama na postavljenu jačinu -kilažu .
U cijeni je mala razlika ,jedino je špula (kalem) kod 4000 malo veči ,čak je i razlika u težini zanemariva .Ja ču vjerojano uzeti još jednu neka stoji 👍

Molimo prijavite se

Više...
Meduza's Avatar 18 Lis 2021 12:10 #51 od Meduza
Možda nisam napomenuo pa da te ne buni i ova je LT4000-C Ninja.👍

Molimo prijavite se

Više...
Tomeuglj's Avatar 18 Lis 2021 13:12 #52 od Tomeuglj

Meduza napisao: Možda nisam napomenuo pa da te ne buni i ova je LT4000-C Ninja.👍

Da vidio sam da je i ova ninja tako da ću ili taj model ili 2500. Znači razlika je samo u špuli a sve drugo je isto? Vidim da model 4000 ima oznaku C a 2500 nema.

Molimo prijavite se

Više...
Meduza's Avatar 18 Lis 2021 13:47 #53 od Meduza
Ima nešto razlike. oko 40 gr je 4000 je teža (zanemarivo) više špage ide na špulu, kočnica je jača i malo drukčija a cijena je nekoliko desetaka kuna skuplja .
Ja sam recimo na Okuma Ceymar 30 Ctx imao problem slaganja upredenice,mijenjao i nadodao kn.te uzeo 40 Ctx Ceymar i riješio problem , tako da možda malo ,veća če ti i bolj slagat špagu , barem meni dobro .promijenjeni su neki sistemi u samj roli tako da je postala dosta lakša ,. Ti moraš pogledat i što drugi kažu ovdje ,ali mislim da svatko stvara vlastito iskustvo ,pa bilo ono negativno ili pozitivno , moje je pozitivno .

Molimo prijavite se

Više...
Tomeuglj's Avatar 18 Lis 2021 15:23 #54 od Tomeuglj

Meduza napisao: Ima nešto razlike. oko 40 gr je 4000 je teža (zanemarivo) više špage ide na špulu, kočnica je jača i malo drukčija a cijena je nekoliko desetaka kuna skuplja .
Ja sam recimo na Okuma Ceymar 30 Ctx imao problem slaganja upredenice,mijenjao i nadodao kn.te uzeo 40 Ctx Ceymar i riješio problem , tako da možda malo ,veća če ti i bolj slagat špagu , barem meni dobro .promijenjeni su neki sistemi u samj roli tako da je postala dosta lakša ,. Ti moraš pogledat i što drugi kažu ovdje ,ali mislim da svatko stvara vlastito iskustvo ,pa bilo ono negativno ili pozitivno , moje je pozitivno .

Eto na kraju se odlučio za Daiwu LT3000-C kao neku zlatnu sredinu pa ćemo vidjeti kako će ići. Još jednom hvala za informacije i tvoja iskustva sa rolom modela LT4000-C.

Hvala: Meduza

Molimo prijavite se

Hamag