"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje s obale

Više...
frane_mkd's Avatar 02 Lis 2020 17:38 #2721 od frane_mkd
Replied by frane_mkd on topic Lignje s obale
Lovi li se sto ili je jos rano?

No pain, no gain

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 02 Lis 2020 17:47 #2722 od Duje195o
Replied by Duje195o on topic Lignje s obale
Lovi se nešto asu...probaj, ja po 2, 3 uhvatim

Poslano sa mog BV9900 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
frane_mkd's Avatar 03 Lis 2020 12:46 #2723 od frane_mkd
Replied by frane_mkd on topic Lignje s obale
Probao sam prosli tjedan u Cavtatu ali nista. Od tada je pocelo jugo da puše pa evo ne znam jeli to dobro za lignje. Pocetnik sam u lignjolov.
Pitam se dal su vrijemenski uvjeti poceli prognozirat ulov sa obalu.
Da nije mozda jos toplo more? :) Svaki opci savjet je dobrodošao.

No pain, no gain

Molimo prijavite se

Više...
markom's Avatar 19 Lis 2020 12:11 #2724 od markom
Replied by markom on topic Lignje s obale
Kako su vam se pokazale dtd glow oita 3,5...roza i narancasta

Poslano sa mog ELS-NX9 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
gremo's Avatar 22 Stu 2020 22:14 #2725 od gremo
Replied by gremo on topic Lignje s obale
Pitanje početnika u lignjolovu sa obale.

Kako sam tek prije kojih dva tjedna prvi puta bio na lignjama sa obale i pokušavam primijeniti savjete iskusnijih 'igrača' kako tu oko mene tako i ovdje sa foruma te youtuba zaključio sam (ili ti ga već se dogodilo par puta) da mi ne gine kačenje i gubljenje skosavica ono pa skoro svakodnevno. Znam da i iskusniji od mene izgube s vremena na vrijeme jer to je sastavni dio igre.

E sada bi vas zamolio za savjet koje jeftine (jeftinije) skosavice biste preporučili da se uzmu za početak a da barem nešto valjaju dok se učim i malo bolje upoznam sa tehnikom, terenom ... Hvala.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 23 Stu 2020 01:32 #2726 od Ceco
Replied by Ceco on topic Lignje s obale
Imaš opciju aliexpress/decathlon/topfishing.hr.
Oni ti imaju neke sunset ili kako već skose koje dođu cca 12kn.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Hvala: gremo

Molimo prijavite se

Više...
dasy27's Avatar 23 Stu 2020 01:34 #2727 od dasy27
Replied by dasy27 on topic Lignje s obale

gremo napisao: Pitanje početnika u lignjolovu sa obale.

Kako sam tek prije kojih dva tjedna prvi puta bio na lignjama sa obale i pokušavam primijeniti savjete iskusnijih 'igrača' kako tu oko mene tako i ovdje sa foruma te youtuba zaključio sam (ili ti ga već se dogodilo par puta) da mi ne gine kačenje i gubljenje skosavica ono pa skoro svakodnevno. Znam da i iskusniji od mene izgube s vremena na vrijeme jer to je sastavni dio igre.

E sada bi vas zamolio za savjet koje jeftine (jeftinije) skosavice biste preporučili da se uzmu za početak a da barem nešto valjaju dok se učim i malo bolje upoznam sa tehnikom, terenom ... Hvala.

One iz Decathlona od 15ak kuna ili koliko već, po meni nisu uopće loše.

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
snhelix's Avatar 23 Stu 2020 09:59 #2728 od snhelix
Replied by snhelix on topic Lignje s obale
Bok,možeš probati i složiti "drop shot" sistem,olovo vežeš na malo tanji najlon ili fluoro od osnove na kojoj ti je skosa,20-30 cm dužine olovo-skosa,to je po meni jedna od najzahvalnijih tehnika za teške ili nepoznate terene,izgubiš tu i tamo olovo ali skosa ostaje ;)

Molimo prijavite se

Više...
Bonzai42's Avatar 04 Pro 2020 13:15 #2729 od Bonzai42
Replied by Bonzai42 on topic Lignje s obale
Uzmi skosavice sa tanjim i savitljivim iglicama. Kad zapne lako ces ju izvuc van jer se saviju iglice. Samo dobra spaga i jak fluorokarbonski predvez i nemas straha.
Ili probaj na dropshot sa nekom sporo tonucom skosavicom. Lakse izgubit olovo od 1 kn nego skosavice

Poslano sa mog LM-G710 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Dida's Avatar 22 Tra 2021 11:21 #2730 od Dida
Replied by Dida on topic Lignje s obale
Čitam temu od početka..žena me čudno gleda..oči izgubio...i...stigao do 45 str.
..dobio sam lijepu vijest da bi sredinom idućeg mj. išao na Korčulu tjedan dana pa bih uz spin i surf probao i lignje..cilj je savladati tehniku i makar jednu uloviti jer na ove Tomijeve smrznute osim pirke ništa...
..štapovi,role i upredenice spremne ali od odabira skoša zaboli glava(a velika je..)
..mogu li se u ovo vrijeme nadati nekom ulovu ili da čekam jesenji termin(more je ipak još prohladno,,makar za kupanje)
..i najbitnije..molim preporuku skoša za početak..mogu izdvojiti max 300kn,hebiga..
..ili da odmah pođem na puntu od takuina..

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 22 Tra 2021 11:39 #2731 od bzing
Replied by bzing on topic Lignje s obale
Ja sam najdalje lignje lovio do 16.05.
Prema tome, ima ih sigurno.
Os kosavica, uzmi tri DTD oite (to je cca 150kn) a za ostale novce uzmi par komada jeftinjaka tipa Camor, Kabo, Zepco...
Od boja, crveno, plavo, narančasto.
Zabavi se i javi kako si prošao.
Hvala: Dida

Molimo prijavite se

Više...
Abyss's Avatar 22 Tra 2021 15:41 #2732 od Abyss
Replied by Abyss on topic Lignje s obale
Ja sinoć dvije ulovio na neku kinesku bijelu skosu sa crvenom glavom
Ali u Kgb gdje je more cca 10°C
Hvala: Dida

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 28 Tra 2021 22:32 #2733 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Lignje s obale

Dida napisao: .... jer na ove Tomijeve smrznute osim pirke ništa...
.

Smrznute Lignje su uvijek lutrija jer su najcesce kemijski obradjene. Nije riba bedasta kao covjek da to jede, osjeti ona to.
Ima jedan slucaj kad smo ribali sa broda na sidru. Svi smo lovili na smrznute lignje koje nam je dao Kogo. Svi osim telegrafiste koji si je ranijeo u jednom portu kupio svjeze i zaledio ih za jesku. Trebam li reci da je radio uhvatio sam vise ribe nego nas 5-6 zajedno.
A ako vec kupujete smrznute lignje za jesku onda one neociscene cukerine iz patagonije. Te, izgleda, nisu zatrovane kemijom kao ostale. Hebala ih kemija da ih hebala!!!
Hvala: B_, Dida, cyberfisher

Molimo prijavite se

• 1411
  • 1411's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
1411's Avatar 24 Lip 2021 18:06 #2734 od 1411
Replied by 1411 on topic Lignje s obale
Na Murteru, mol na Podvrškama, valjda idu cijelu godinu. Prekjučer dvije. Prije dvije godine, oko 10.08. Brna, Korčula, skoro svaku večer 2,3. Ima ih al treba biti uporan.

Bolje šutjeti i biti smatran glupim nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju...

Molimo prijavite se