"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Stap za SJ do 1500kn preporuke

Više...
Rino1986's Avatar 21 Velj 2021 20:30 #1 od Rino1986
Trazim stap za SJ do 1500kn.

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 22 Velj 2021 06:43 #2 od BlackMarlin
Za kakve terene? Dubine, struje? Koja je ciljana riba? To su neki od kriterija koje trebaš znati za odabir tocnog modela.

Ali ako generaliziramo, štap do 100g će pokriti većinu situacija ljudima koji love na terenima do 40-45m dubine.

Pogledaj si Jacksron Ocean Gate modele u Monster Biteu. Uklapaju ti se u budžet, čak će ti i ostati.
Izbjegavaj sve štapove koji su rađeni za teški spin umjesto za shore jigging. Ima više razloga za to ;)
Hvala: B_, Rino1986

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 22 Velj 2021 06:44 #3 od BlackMarlin
Za kakve terene? Dubine, struje? Koja je ciljana riba? To su neki od kriterija koje trebaš znati za odabir tocnog modela.

Ali ako generaliziramo, štap do 100g će pokriti većinu situacija ljudima koji love na terenima do 40-45m dubine.

Pogledaj si Jacksron Ocean Gate modele u Monster Biteu. Uklapaju ti se u budžet, čak će ti i ostati.
Izbjegavaj sve štapove koji su rađeni za teški spin umjesto za shore jigging. Ima više razloga za to ;)

I btw, bilo bi lijepo da se predstaviš u sekciji foruma namijenjenoj tome.
Hvala: Rino1986

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 22 Velj 2021 09:08 #4 od marko87
Moja preporuka što mogu reći iz prve ruke. Xzoga mastery 150g, pokrivas raspon jiggova od 50-100g. Perfektan za varalice kao što su deep walker, saira,malice.. a lijepo odradi i popere 40-70g.

Malo niže imaš temu baš za shore jigging pa pogledaj malo šta se do sada najviše vrtilo po forumu i iskustva ostatka ekipe.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 22 Velj 2021 12:55 #5 od Ceco
Replied by Ceco on topic Stap za SJ do 1500kn preporuke
Potpisujem gore Marka ako traziš štap koji može potegnuti oko 100g bez straha a opet da je osjetljiv.
Tu je još i Tripple Cross 1002h/1062h
ako ideš na tu gornju granicu.
Od budget štapova opet predlažem Savage Gear 1dfr Shore distance
jer taj štap ima kičmu za kapitalnu ribu a opet je dosta univerzalan.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Rino1986's Avatar 22 Velj 2021 13:11 #6 od Rino1986
Nisam znao da trebam gledat toliko detalja, nedavno sam poceo sa SJ tako da se jos ucim, hvala na brzim odgovorima, prijedlozi puno pomazu.
😃

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 22 Velj 2021 13:18 #7 od B_
Replied by B_ on topic Stap za SJ do 1500kn preporuke

BlackMarlin napisao: Za kakve terene? Dubine, struje? Koja je ciljana riba? To su neki od kriterija koje trebaš znati za odabir tocnog modela.

I btw, bilo bi lijepo da se predstaviš u sekciji foruma namijenjenoj tome.

Cuo sam od dosta ljudi preporuku za Ocean gate premda ga nikad nisam drzao u rukama. Ima 3 modela, 15-60 za malo lakši jiging, 20-80 za neki srednji i 25-100 za malo jaču igru. Mislim da ću ja ići na ovog 20-80 kad se odlučim na novi štap, zasad mi je ok ovaj moj savage gear hore distance spin sto ga je spomenuo Ceco, palamide npr. rješava kao od šale. S njime vodim veće voblere i jigove do 60g.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 22 Velj 2021 20:21 #8 od Ceco
Ja sam imao u rukama ovaj 25-100 i po osjećaju blanka mi nije dao nista bolji osjećaj od Shore Distance. Jedina prednost su mu malo veće K Fuji vodilice.
Ja bi čak išao prije na Shimano Power Blue romance model iz 2019.
Za SJ ti ne treba puno ali moraš imati ideju što želiš od štapa. Za teške varalice trebaš i jaču opremu koja će te prije umoriti isto tako kako spuštaš gramažu automatski ti dolazi lakša oprema za rukovanje.
Za 1500kn se može kupiti jako velik izbor štapova u gramaži od 20g do 150g bacanja.
Tu bi ti opet predložio XZOGA Mastery koji za svoju snagu nudi izvrstan omjer cijene i kvalitete plus odličan balans samoga blanka.

Hvala: B_, Rino1986

Molimo prijavite se

Više...
Rino1986's Avatar 23 Velj 2021 20:06 - 24 Velj 2021 00:06 #9 od Rino1986
Dakle trenutno koristim bratov 1dfr Savage gear, naravno ne zelim ga svaki put kad imam priliku poc na ribanje zvat da mi ga posudi sto je i razlog zasto kupujem stap.

Vecina varalica u mojoj kutiji su izmedu 40g-100g, lokacije su stjenovite, dubine oko 40m, a sto ulovim mi nije toliko ni bitno jer me svaka razveseli kao da je kapitalac😃
Masinica koju bi stavio je Okuma azores blue 5500.

Nasao sam ove linkove:
skorpion-dnc.hr/stap-blue-romance-ax-shore-jigging-9-6-50gr

skorpion-dnc.hr/blue-romance-power-game

Hvala vam na pomoci😉
Zadnja izmjena: 24 Velj 2021 00:06 od Rino1986.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 25 Velj 2021 12:12 #10 od Ceco
fish.shimano-eu.com/content/fish/eu/gb/e...ULTRA_POWERGAME.html

skorpion-dnc.hr/brendovi/stap-blue-roman...-05m-40-100gr-fuji-k

Nažalost kod nas je preskup
Za Božić je bio oko 1500kn na Nordsfishing.
Ja bi ti onda predložio definitivno XZOGA Mastery jer će ti biti ok uz mašinicu dok ne nabaviš bolju.

Molimo prijavite se