"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Re:Shipping iz japana

• bzing
  • bzing's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
bzing's Avatar 17 Svi 2021 21:05 #1 od bzing
Ima tko iskustva s cijenama dostave?
Naručio bih jigove ukupne težine cca 500 grama.
Prema izračunu japanpost, to bi bilo za paket do 700 grama nekih 150 - 180 kn.
www.post.japanpost.jp/cgi-charge/result.php?lang=_en

Pošiljke ispod 1000 kn (roba + troškovi dostave) ide samo na obračun pdv-a ne i na carinjenje.Stoga cijena dostave i jest bitna da se ne pređe limit.

Ajde tko je naručivao from Japan dajte info.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 17 Svi 2021 21:19 #2 od marko87
Replied by marko87 on topic Re:Re:Shipping iz japana
Kolega Ceco je uzimao novoga stradica iz Japana pa treba vidjeti sa njim. Ako obavis to obavezno pisi sta je bilo, ja takodjer odavno gledam da izvana narucim nekih jigova a neda mi se davati po 30+ eura za dostavu iz Italije ili Grčke.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• bzing
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
bzing's Avatar 17 Svi 2021 21:35 #3 od bzing
Replied by bzing on topic Re:Re:Shipping iz japana

marko87 napisao: Kolega Ceco je uzimao novoga stradica iz Japana pa treba vidjeti sa njim. Ako obavis to obavezno pisi sta je bilo, ja takodjer odavno gledam da izvana narucim nekih jigova a neda mi se davati po 30+ eura za dostavu iz Italije ili Grčke.

Ispada da je jeftinija dostava iz japana.
Jedne prilike sam odustao od kupnje iz francuske jer je bila skuplja dostava od štapa.
Jedino njemački web dućani imaju neku normalnu tarifu 11 - 15€.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 17 Svi 2021 21:38 #4 od marko87
Pa očito, ja sam nedavno bio odlucio idem zavrsiti narudzbu iz italije i skupilo se negdje oko 90-100eura tu i na kraju zadnji korak obracuna mi za Hr negdje oko 40eura dostave. Kontam u sebi neces bome za paketic iz It koji ce stic za dva dana tu.

Meni su iz Njemacke svi moguci dijelovi za auto dosli računajuci i felge i nisam za njih platio toliku dostavu. Stvarno nisu normalni sa tim cijenama.

Molimo prijavite se

• bzing
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
bzing's Avatar 17 Svi 2021 21:55 #5 od bzing
Replied by bzing on topic Re:Re:Shipping iz japana

marko87 napisao: Pa očito, ja sam nedavno bio odlucio idem zavrsiti narudzbu iz italije i skupilo se negdje oko 90-100eura tu i na kraju zadnji korak obracuna mi za Hr negdje oko 40eura dostave. Kontam u sebi neces bome za paketic iz It koji ce stic za dva dana tu.

Meni su iz Njemacke svi moguci dijelovi za auto dosli računajuci i felge i nisam za njih platio toliku dostavu. Stvarno nisu normalni sa tim cijenama.

Nije se zezat s talijanima.Ja provjerim svaki dućan na trustpilot.com i vidiš svakakvih iskustava.
Ima web dućana koji nikad ne isporuče robu.
Svakako provjeri prije kupnje (ne samo ribolovnu opremu nego i sve ostalo).

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 18 Svi 2021 06:27 #6 od marko87
To stvarno nisam znao😕, ja sam gledao na pescare.it i cinila mi se pouzdana stranica al kazem ti ta dostava me ohladila.

Imam frenda sto spediciju vozi samo po Italiji pa sam mu pokazao par slika sta mi treba i da me zove ako gdje naleti na kakvu trgovinu ribolovne opreme tako da mi je za sad on jedina nada.

Molimo prijavite se

Više...
frkachu's Avatar 18 Svi 2021 10:36 #7 od frkachu
Replied by frkachu on topic Re:Re:Shipping iz japana

bzing napisao: Ispada da je jeftinija dostava iz japana..

japanska i kineska vlada subvencioniraju izvoz pa oni imaju jako niske cijene shippinga, i čini mi se da je u japanu 4% pdv na ribolovnu opremu, otuda tolike razlike...

Molimo prijavite se

Više...
matko100's Avatar 21 Svi 2021 19:20 #8 od matko100
Replied by matko100 on topic Re:Re:Shipping iz japana
prijatelj i ja smo sa PLATA naručili 2 špage (duel hardcore i unitika shore game x8) kojih nema kod nas, pogotovo UNITIKE( koja je brutalna i ne znam zašto je nitko nikad nigdje ne spominje) pošto su obje bile na garage sale 50%, obje špage bi nas izašle s carinom ugrubo 250kn.
Frend je to sve platio i čekamo mi da dođu špage, kad zove ga predstavnica firme IN TIME a to su lešinari koji naplaćuju skladištenje robe koja se carini bez obzira što nema potrebe za skladištenjem.
Skladištenje po danu su htjeli zaračunati blizu 100njak kuna ako se dobro sjećam i to je nešto što vas može ulovit spuštenih gaća a ne možete si pomoći pošto država štiti takve harač reket firme.
Tako da nas je špaga koštala iole više od špaga+dostava+13% carina na sve van EU!!
I ako se ne varam sva roba van EU bez obzira na vrijednost se carini, to je stupilo na snagu od 1.1.2021.

Molimo prijavite se

Više...
susnjar's Avatar 23 Svi 2021 12:29 #9 od susnjar
Replied by susnjar on topic Re:Re:Shipping iz japana
Obračun PDV-a na svu robu izvan EU neovisno o iznosu kreće od 1.7.2021. Dosad su bile oslobođene “pošiljke male vrijednosti” (do 22€). Baš me zanima kako će to izgledati...

www.vecernji.hr/vijesti/uvodi-se-pdv-na-...oporezivanja-1490663
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 24 Svi 2021 17:08 #10 od Ceco
Replied by Ceco on topic Re:Re:Shipping iz japana
Pozdrav
Ja sam uzimao Stradic SW 2020 iz Japana koji mi je stigao za 3 dana. Dostava je išla preko DHL koji mi je poslao e-mail da popunim podatke za import.
Ukupno su mi uzeli 390kn( PDV + troškovi obrade) na cijenu od Stradica 1600kn plus free dostava sa Plat co jp.
Špage sam uzimao pojedinačno jer tako nisu išle na carinu uopće. Mislim da sam jedan FXR 0.60 kod njih od 100m platio sa dostavom 160kn.
Moj savjet je da nikako ne idete na FedEx dostavu jer u HR imaju posrednika u "In-time" dostavi koja je katastrofa.
Duže mi je paket putovao iz ZG do ZG nego Japan ZG. DHL i EMS idu ok i rađe platim par KN više samo da nemam posla sa In Time dostavom.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se