"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Re:Re:Shimano twin power za spining na tune

Više...
mase1980's Avatar 15 Sij 2021 10:30 #1 od mase1980
pozdrav
novi sam korisnik ovog foruma,pa da se predstavim
moje ime je Masimo živim u Labinu(istra),šta se tiče ribolova lovim sve od lignja pa do tuna koje su mi novost zadnjih dvije godina
evo pa upravo radi ovih tuna zanima me da li itko ima iskustva sa ovom rolom ,govorimo o 10k i 14k modelima,tune su u prosijeku oko 30-40kg ali ima ih i večih do cca 60kg
hvala

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 01 Velj 2021 09:57 #2 od Ceco
Po Shimano marketingu te role su namijenjene baš za to.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
mase1980's Avatar 02 Velj 2021 14:13 #3 od mase1980
Puno toga oni (proizvođači) kažu pa bude šta bude, ja sam sretniji kad dobijem review od nekog ko je koristio proizvod, i za novu saragosu sw-a 14000 kažu da ima 15kg max drag pa je ne možeš stisnuti preko 10kg, probano :angry:

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 02 Velj 2021 15:12 #4 od marko87

mase1980 napisao: Puno toga oni (proizvođači) kažu pa bude šta bude, ja sam sretniji kad dobijem review od nekog ko je koristio proizvod, i za novu saragosu sw-a 14000 kažu da ima 15kg max drag pa je ne možeš stisnuti preko 10kg, probano :angry:

Jel moguće to da nema preko 10kg nova saragosa. Ja sam svoju 6000 testirao sa 7kg i cura nije mogla više povući vagu. A imam još podosta za stisnuti kočnicu. Tj da se stisnuti sa se rukom neda uopće ni okrenuti špula. Ja sam bio uvjeren da 6000 ima preko 10kg kočnice po tome😕

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 03 Velj 2021 08:59 #5 od Ceco
Max drag nema veze s tim kolika je kočnica i kakva je kočnica.
Uostalom sam Shimano vam daje za svaki model dvije mjere max i min. Ostalo je lutrija kakvu ćeš mašinicu dobiti.
Ali ni to nije problem jer upgrade pločica kočnice košta 10min života i možda 50kn materijala.
Bitnija je konstrukcija i hlađenje istih ploča da duže imaš stabilnost i pouzdanost.
Na novom Twin Power a i Saragosi u tuna/gt verzijama su dodali tehnologiju iz same Stelle za hlađenje tako da će te teško bolje dobiti.
I drag se ne mjeri vagom nego drag metrom radi točnosti.
Evo vam primjer gdje novi twin Power ima raspon draga od 14 do 25KG
A imaš već hrpu jubito klipova sa novim twin powerom u lovu na tunu/GT-a i sa kakvom lakoćom to odrađuje.
Ako ti baš treba takva overkill mašinica onda idi na samu Stellu/Saltigu ili traktor Penn Slammer III u veličini 6500+

Molimo prijavite se

Više...
mase1980's Avatar 03 Velj 2021 09:25 #6 od mase1980
za ovaj novi TWIN POWER kažu da je robusniji
šta se tiče kočnice na saragosi testirana je na štapu s kojim sam dizao uteg od 9kg,to joj je bilo cca99% snage,to bi značilo da svaku tunu koju uhvatim radila bi na cca 80% -do90& snage
uglavnom prelazim na rolu koja če radit na oko60% snage u kočnici,ipak je lakše podešavat kočnicu na 60% nego na 90% snage

Molimo prijavite se

Više...
Dizajn's Avatar 03 Velj 2021 14:56 #7 od Dizajn
Neću se puno miješati u bajke o Shimanu ali na you tubu Stellu zovu rola od jedne velike ribe. ( drugu veliku teško doživi).

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 04 Velj 2021 02:09 #8 od Ceco

Dizajn napisao: Neću se puno miješati u bajke o Shimanu ali na you tubu Stellu zovu rola od jedne velike ribe. ( drugu veliku teško doživi).

Zato se mašinice servisiraju nakon svake ozbiljne ribe.
Pogotovo spin mašinice.

Molimo prijavite se

Više...
Dizajn's Avatar 04 Velj 2021 07:54 #9 od Dizajn

Ceco napisao:

Dizajn napisao: Neću se puno miješati u bajke o Shimanu ali na you tubu Stellu zovu rola od jedne velike ribe. ( drugu veliku teško doživi).

Zato se mašinice servisiraju nakon svake ozbiljne ribe.
Pogotovo spin mašinice.

Da, da, dođeš na lokaciju gdje već loviš, najčešće negdje na stijenama, i nakon ulova ribe, skidaš rolu sa štapa vadiš stol, kliješta, odvijače, wd40 mast i servisiraš rolu da možeš nastaviti loviti.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 04 Velj 2021 18:59 #10 od Ceco
Ne znam da bi itko od nas nakon ozbiljne ribe ostao na stijenama. Tu pričamo o ribama 60+kg.
Primarius je izgubio line roller na Saltigi od tune koja je bila dril. Ako želi ozbiljnije ciljati tune jedina opcija su multiplikakotor role koje su za to i pravljenje bez puno popratnih dijelova.

Molimo prijavite se

Više...
Dizajn's Avatar 04 Velj 2021 20:58 #11 od Dizajn

Ceco napisao: ......... Ako želi ozbiljnije ciljati tune jedina opcija su multiplikakotor role koje su za to i pravljenje bez puno popratnih dijelova.

Da,da, da jedino multiplikatori.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 04 Velj 2021 21:50 #12 od marko87
Mislim da je ovo bio jedini forum vezan za ribolov a da nije imao temu shimano vs daiwa😂 al hajde možda i živne sada malo kada krenu prepirke koja je bolja.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 05 Velj 2021 05:35 #13 od Ceco
Iskreno obe su jednake kad se dogode ovakve ribe. Nekad možeš proći bez problema ali u 90% slučajeva trebaš servis nakon takve ribe. Ista stvar kao zamjena guma na automobilu.
Ali reći da je Stella, Saltiga, Twin Power ili Catalina/CERTATE SW smeće nakon jedne ribe nema smisla jer bolje u spin varijanti ne postoji.
Uvijek ima lošeg rukovanja koje bi magarcu rep iz čupali.
Na kraju se svodi da je drag od 15kg sasvim dovoljan za ribe oko 60 kg ako imaš teren kako spada i znaš što radiš.
Kad se dogodi riba oko 100kg sa obale i to još na terenu koji njoj paše svi izgledi su na njoj a mi se možemo moliti čudu.

Molimo prijavite se

Više...
mase1980's Avatar 05 Velj 2021 09:19 #14 od mase1980
Rola iz teme (twin power )koristila bi se sa barke,definitivno veća prednost nego s obale gdje ribu moraš zaustavi da ne ode u Italiju:cheer:
lovio sam već tune sa spherosom 10000 i nikakvih problema,problem je bio sa onima preko 50kg gdje je kočnica bila na max,znači rola od 200 eura e sad zamisli stellu od 1000eura
to su role za spin koje koristimo u proljeće kad se manja riba digne na površinu(riba do max 70kg)
za drift koristim tiagru wlrsa

Molimo prijavite se

Više...
mase1980's Avatar 05 Velj 2021 09:30 #15 od mase1980
denis werreet
Rod is a Daiwa Saltiga GT 86 and the reel is a Stella 30.000 (which was broken after this 2 week trip),ne postoji (spin) rola koja če vaditi ribe od 100kg bez svako malo nekog kvara ili totalnog kolapsa,zato budimo realni i lovimo one do 50kg,vjerujte dosta vam je:like:

Molimo prijavite se

Više...
Dizajn's Avatar 05 Velj 2021 09:44 #16 od Dizajn

Ceco napisao:
Iskreno obe su jednake kad se dogode ovakve ribe. Nekad možeš proći bez problema ali u 90% slučajeva trebaš servis nakon takve ribe. Ista stvar kao zamjena guma na automobilu.
Ali reći da je Stella, Saltiga, Twin Power ili Catalina/CERTATE SW smeće nakon jedne ribe nema smisla jer bolje u spin varijanti ne postoji.
Uvijek ima lošeg rukovanja koje bi magarcu rep iz čupali.
Na kraju se svodi da je drag od 15kg sasvim dovoljan za ribe oko 60 kg ako imaš teren kako spada i znaš što radiš.
Kad se dogodi riba oko 100kg sa obale i to još na terenu koji njoj paše svi izgledi su na njoj a mi se možemo moliti čudu.

ja nisam uopće spomenu riječ smeće,
niti sam spomenuo Saltiga, Twin Power ili Catalina/CERTATE SW

prvi put sam čuo izraz rola od jedne velike ribe ovdje

www.youtube.com/user/MorningTideFishing

jedan od njih je par puta lomio Stellu ( Brooksy),

a onda dalje na više mjesta na webu uključujući i videu D Vereta koji sam već postao
(u komentarima koji su sad izbrisani je napisao da je to bio prvi izlet sa novom stelom na višednevni ribolov na pustom otok tako da i tvoj komentar da se ide kući nakon velike ribe nema smisla osim ako ne loviš ispred kuće)

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 05 Velj 2021 15:40 #17 od Ceco
Pitaj Marka kakav je bio nakon dobre ribe na štapu.
Nije da ne bi želio ostati ali fizički nisi više sposoban.
Ako njemu mala Saragosa nije bila rola za jednu ribu onda to sigurno nije ni Stella.

Molimo prijavite se

Hamag