"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging ulovi

Više...
marko87's Avatar 24 Pro 2020 12:11 - 24 Pro 2020 12:45 #221 od marko87
Replied by marko87 on topic Shore jigging ulovi
Evo napokon nešto i kod mene. Nakon 5 dana ribanja prvi ulov, imao još dva udara i spadanja nakon malo borbe.

Nadao sam se da će nešto veće krstiti novu rolu ali i ovo je zadovoljavajuće. Krivac roza jigpara 60g.

Privitak datoteke:

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 24 Pro 2020 12:45 od marko87.
Hvala: B_, Igor, Ceco, Barba87

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Igor's Avatar 26 Pro 2020 09:42 #222 od Igor
Replied by Igor on topic Shore jigging ulovi
Fenomenalna priča. Bravo!!! Kakve su pozicije na Podvrškama? Jednom sam bio cijeli dan bacao i ništa. Ne znam da li nije tada radila riba ili se tamo niti ne isplati loviti. Izgledalo mi je jako obećavajuće.

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 26 Pro 2020 12:55 - 26 Pro 2020 12:56 #223 od Vargo
Replied by Vargo on topic Shore jigging ulovi
Decki, cestitke na ulovima, a posebno na onoj cudovisnoj lici!!!
Zadnja izmjena: 26 Pro 2020 12:56 od Vargo.
Hvala: Vrvilo

Molimo prijavite se

Više...
Dizajn's Avatar 27 Pro 2020 09:20 - 27 Pro 2020 09:27 #224 od Dizajn
Replied by Dizajn on topic Shore jigging ulovi
Svaka čast na ovoj lici koja je izvađena sa Daiwa rolom veličine 3000 i upredenicom 0,13. Majstorski.
Zadnja izmjena: 27 Pro 2020 09:27 od Dizajn.
Hvala: Igor, Vrvilo, Ceco

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 27 Pro 2020 09:46 #225 od Ceco
Replied by Ceco on topic Shore jigging ulovi

Dizajn napisao: Svaka čast na ovoj lici koja je izvađena sa Daiwa rolom veličine 3000 i upredenicom 0,13. Majstorski.

I to još LT koji je dosta manji spram regularnih Daiwa modela :)

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Hvala: Igor

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 27 Pro 2020 16:58 #226 od Vargo
Evo i ja otisao u ribolov nakon duzeg vremena, puhala bura veci dio dana, valovi, hladnoca...mislim si sve dobri sastojci za dobar ribolov. Ali mjesto na kojem bacam nije mi dalo nista osim saruna i lokardi u rano ljeto, tak da nisam imao neka ocekivanja. Poceo sa jigovima, pa presao na inchiku i mislim si, necu ja dugo, bura dere do kostiju. I odem na drugo mjesto, stavim crvenu / roza press bait sairu i na drugi zabac, klepi mi nesto, a nikad necu saznati sto. 🤦😭😭. Natezao sam se s njom oko 10 minuta, stap je bio savijen u kiflu, a nisam je uspio ni dici do povrsine. Stap koji baca 120 grama😭😭. Mozda sam je prebrzo navlacio, zato sto sam pogledao previse video klipova od Vidalisa koji kaze da treba izglisirati ribu da se ne bi zabila u rupu. Medjutim, ja bi rekao da je ovo bila plava riba, mozda lica, tko zna...sve mi se popalilo, nisam mogao saku poslije stisnuti. Neiskustvo prije svega. Nikad ja nisam ulovio ribu vecu od 5kg.

P.s. nije lovacka prica, stvarno nemam srece. Misljm da sam trebao trcati po kamenju malo vise, prerezala je spagu. Nisam znao gdje mi je dupe a gdje glava😂😂.
Hvala: Igor

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 27 Pro 2020 17:38 #227 od marko87
Vargo spasio si me 😁

Taman smišljam kako započeti moj današnji izlazak na more i jedino što mi palo na pamet je da Bog i more vole i nagrađuju luđake 😂😂

Već drugi dan ko budala gledam u prozor kad će kiša malo prestati da trčim na postu. Jučer kao stala 10min dok sam se dovezao do tamo i taman raspakirao krene kiša.

Danas opet u iščekivanju i napokon stane padati. Vozeći se tih 15min do poste tri puta kiša počinje i padati i prestaje al ja ne odustajem misleći digao se sa toplog kauča i u sred filma. Dodjem i sjedim u autu nekih 5min i kiša staje. Trk na stijene sastavim štap i nadjem uporište da me bura ne odgura u more a da me ogromni valovi ne okupaju. Par zabacivanja sa 80g i vidim da ga kurenat previše nosi i prelazim na 100g needle jig naravno rozi 😁

Drugo bacanje i bum, već na prvom udaru vidim da imam ozbiljnu ribu i ja se kao što je kolega vargo gore napisao držim vidalisove teorije sa zategnutom kočnicom i prvi par povlačenja me skoro povuče u more i onda se baš naljutila pa je krenula pjevati kočnica. Povuci potegni nakon par min je imam u kraju i sad čekaj dok ne naiđe manji val da je mogu dohvatiti a da prođem bez tuširanja.

Šta reći nego hvala ti more što si nagradilo ovakvoga luđaka po ovim nemogućim uvjetima.

Slike sa stijena nemam jer me strah bilo nositi mobitel da nebi nastradao od kiše. Poslje ovoga sam uspio zabaciti još 2 puta i okrenuo je pljusak i morao sam sprintati do auta da ostanem koliko toliko suh. Svaka nova riba mi sve više žao što nemam kameru da mogu zabilježiti ovakve ulove i podjeliti sa vama.

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Napokon pošteno krštenje saragose

Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 27 Pro 2020 17:45 #228 od sandland
Replied by sandland on topic Shore jigging ulovi
Wow! Kakva mrcina!
Bravo!

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 27 Pro 2020 17:46 #229 od Vargo
Cestitam!!!! Svaka cast, ribetina i pol!!!

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 27 Pro 2020 17:57 #230 od Paragon
Replied by Paragon on topic Shore jigging ulovi
Bravo ekipa samo tako dalje!

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 27 Pro 2020 18:21 #231 od hl_demi
Replied by hl_demi on topic Shore jigging ulovi
Uu cestitam, to je luc za pamcenje.

P.s. to sto je vidalis reko vrijedi za gofove i kijerne. Ako osjetis klasicno lucovo pumpanje tipicno i za tune, slobodno otpusti malo kocnicu.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 27 Pro 2020 18:43 #232 od marko87
Hvala ekipa.

Demi ja se držim toga stalno u zadnje vrijeme, znam da malo ubija gušt sa manjim ribama al kad vidim da je manji komad okrenem par puta kočnicu da popustim. Vidio sam da je se Vidalis dosta borio protiv toga ali ga je talijan na kraju ipak okrenuo skroz i po meni je to najsigurnija taktika. Naravno ako vjeruješ u svoju opremu da to može izdržati.

Kod mene je recimo najveći problem što na ovoj posti gdje najviše idem imam sigurno 2-3m plitkoga dijela i na jednom dijelu stijena u moru pod koju mi se riba može zavući. A ja stojim dosta nisko gledajući razinu mora pa nije baš lako kontrolirati ribu onda je povlačenjem na silu držim što bliže površini.

Molimo prijavite se

• Luki
  • Luki's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Luki's Avatar 27 Pro 2020 20:27 #233 od Luki
Replied by Luki on topic Shore jigging ulovi
Svaka čast!

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 27 Pro 2020 20:38 #234 od marko87
Hvala kolega.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 27 Pro 2020 21:27 #235 od hl_demi
Replied by hl_demi on topic Shore jigging ulovi
Ma nema govora sto se tice sigurnosti. Ljudi pelagijske vrste vole guštat pa zato ne izvlace na sistem ko je jači.
Nego pricaj, kako je bio dril sa ovim lucem, naravno nakon one tune sve je to sitnica a

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 27 Pro 2020 21:41 #236 od marko87
U pravu si i iskreno puno bolji dril bi bio da bila mrvicu slabije zategnuta kočnica. Ali sad imam strah da će tuna opet udariti svaki zabačaj i nije mi nimalo svejedno.

Ali kako kažeš još sam pod dojmom tune i sad imam toliku sigurnost u ovaj štap da sam ga doslovno čupao van. Ali mogu ti reći da je fajt bio odličan samo su mi vremenske prilike malo pokvarile doživljaj. I kako me kiša potjerala nisam bio svjestan koliku ribu imam dok je nisam doma izvadio i krenuo čistiti. Kud god je okrenem ne može stati u kuhinji na radnoj površini 😂

Ako sutra kiša pusti idem u nove pobjede i bude li opet kakva riba obavezno kočnicu popuštam i malo više guštam.

A evo nazire se možda i kakva kamera pa će biti sve dočarano iz prve ruke.

Molimo prijavite se

Više...
Stormsea's Avatar 30 Pro 2020 18:50 #237 od Stormsea
Replied by Stormsea on topic Shore jigging ulovi
Nema baš veze s ovom temom ali me zanima... da li se bolje lovi za vrijeme plime ili oseke... što se lignji tiće kakvu ulogu igra mjesec i sl.. eto znam da je mozda glupo pitanje ali sam cuo od ljudi da ulov dosta ovisi i o vremenu.
Fala unaprid!

Poslano sa mog SM-G780F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 31 Pro 2020 11:20 - 31 Pro 2020 11:21 #238 od marko87
Kako ono kažu što radiš na staru godinu radit ćeš cijelu iduću ☺

Jutros standardno dizanje u 5.30h i čujem kiša pada i samo nastavim spavati. Ponovno se probudim oko 7.15 i čujem ne pada, skačem na noge, brzinska marenda i na more.

Par promašaja na jig i opet jedno spadanje nakon par sekundi i odlučim se isprobati novu boju malicea što sam uzeo. Nakon drugog ili trećega bacanja riba.

Bila je za C&R ali druga trokuka je iskidala po trbuhu i bezuspješno sam je pokušao držati u malom bazenu da vidim hoće moći preživjeti tako da je ipak išla doma sa mnom.

Privitak datoteke:

Zadnja izmjena: 31 Pro 2020 11:21 od marko87.
Hvala: B_, Ceco, Waterfall

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 03 Sij 2021 10:32 #239 od marko87
Izgelda da bi 2021.mogla biti dobra godina ☺

Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 03 Sij 2021 10:33 #240 od sandland
Replied by sandland on topic Shore jigging ulovi