Shore jigging ulovi

More
3 years 3 weeks ago #24640 by B_
Replied by B_ on topic Re:Shore jigging ulovi

marko87 wrote: Plus nisam nikako zadovoljan kakvo slaže općenito pri namotavanju. Već sam tri verzije isprobao sa podbacivanjem podloška i uvijek se stvara rupa ili pri vrhu ili pri dnu špule.

Pa u tome ti je ocito problem, ja isto kad sam kupio azoresa vidio sam da katastrofalno slaze pa sam se poigrao sa podloscima i rijesio taj problem, sad mi odlicno slaze. Sad se ne mogu sjetiti, ali mislim cak da sam skidao podloske koje su mi originalno dosli da bi dobio ispravan rad. Ali problem sa cvorovima mi se dogada uvijek kad je prepunjena spula, u zadnje vrijeme pazim da bude malo ispod kosine kad stavljam novu upredenicu.

Nego gdje si isao jigat u Dubrovniku i kakva je posta ako se smije znat? ;)

Please Log in to join the conversation.

More
3 years 3 weeks ago - 3 years 3 weeks ago #24647 by marko87
Replied by marko87 on topic Re:Shore jigging ulovi
Morat cu se onda i ja još zabaviti malo sa podloškama, žao mi je umiroviti azoresa iako sam svakako odlučio uzet Penna kad bude nešto viška love.

Ma kakva tajna, išao sam ispod curinog stana na Gorici. Ne znam kako sad točno objasniti ali onaj dio desno od Rixosa i ako ti nije lijeno pogledati na karti da sad ja ne slikam i objašnjavam prema otvorenom moru prva vala mala što ima. Odmah pokraj te vale sam bio.

Ja sam oduševljen, prvi put da lovim baš prema otvorenom moru i da dubina tik ispred tebe koliko god da zabaciš. Slično dubinu sam samo imao u Prapratnom van trajektne luke. Osjećaj kad valovi tuku od stijene, nepregledna čistina ispred ma uživao sam. Svaki put kad zabacim sjednem i uživam u pogledu dok jig tone.

Sreće i nije bilo nešto posebno ali obzirom da sam i jučer i danas bio od 12-14.30h ja sam zadovoljan i onim lucem što je zaplivao nazad. Idući put kad budem u Du obavezno iskušati u zoru ili sumrak.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Last edit: 3 years 3 weeks ago by marko87.
The following user(s) said Thank You: B_

More
3 years 3 weeks ago #24649 by B_
Replied by B_ on topic Re:Shore jigging ulovi

marko87 wrote: Morat cu se onda i ja još zabaviti malo sa podloškama, žao mi je umiroviti azoresa iako sam svakako odlučio uzet Penna kad bude nešto viška love.

Ma kakva tajna, išao sam ispod curinog stana na Gorici. Ne znam kako sad točno objasniti ali onaj dio desno od Rixosa i ako ti nije lijeno pogledati na karti da sad ja ne slikam i objašnjavam prema otvorenom moru prva vala mala što ima. Odmah pokraj te vale sam bio.

Ja sam oduševljen, prvi put da lovim baš prema otvorenom moru i da dubina tik ispred tebe koliko god da zabaciš. Slično dubinu sam samo imao u Prapratnom van trajektne luke. Osjećaj kad valovi tuku od stijene, nepregledna čistina ispred ma uživao sam. Svaki put kad zabacim sjednem i uživam u pogledu dok jig tone.

Sreće i nije bilo nešto posebno ali obzirom da sam i jučer i danas bio od 12-14.30h ja sam zadovoljan i onim lucem što je zaplivao nazad. Idući put kad budem u Du obavezno iskušati u zoru ili sumrak.

Isao sam i ja nekoliko puta tamo, ali uglavnom ljeti u sumrak i pocetak noci na skarme, bilo je i nesto ulova.

Obavezno se poigraj sa podloscima, ja mislim da je u mene samo 1 sada, i odlicno mi slaze upredenicu. Evo i lukas na drugoj temi je slikao svoju azoresicu i kaze da ni on nema nikakvih problema.

More
3 years 3 weeks ago #24650 by marko87
Meni je tu prilika samo preko zime jer je cura ljeti na Pelješcu. Ali sigurno ću poći istražiti još pozicija. Tu mi najzgodnije bilo jer sam za 5min dole.

Vidio sam maloprije sliku da upredenica skoro do vrha namotana. Jbt u mene su tri podloske gore. Morat ću to pokušati odmah sutra ako uspijem poć zabaciti.

More
3 years 3 weeks ago #24651 by dzingo
Replied by dzingo on topic Re:Shore jigging ulovi

marko87 wrote: Da da, mogu ti reć da je i meni štap sjeo samo tako i da je nevjerojatan osjećaj raditi sa njim a gdje još kad se naoružam jiggovima.

Znam da nije tema o tome ali molim te jel mi možeš reći koju rolu imaš na njemu. Meni je azores popio živce više i zapeo sam za slammera 3 al je dosta lakša od azoresa pa me strah kakav će balans biti jer je sa azoresom sada osjećaj nevjerovatan i ne umara nimalo ali moram ga se rješiti čim prije.

Okuma Cedros cj80s.
Samo, dobio sam viška mišića od nje :) .
Razmišljam o nabavi druge role iako se dvoumim pošto nemam baš vremena za ovu vrstu ribolova.

More
3 years 3 weeks ago - 3 years 3 weeks ago #24657 by marko87
Hahahhah bome si se sa njom dobro nabildao. Meni je azores u perfektnom balansu i ako bi mi se tu uklopio 100tinjak grama lakši slammer dobio bi za moj pojam ultra lagan set jer me trenutno ovo nakon 3h ribolova ne umara ni najmanje.

Last edit: 3 years 3 weeks ago by marko87.

Time to create page: 0.352 seconds