Shore jigging ulovi

More
3 years 3 weeks ago - 3 years 3 weeks ago #24728 by marko87
Replied by marko87 on topic Re:Shore jigging ulovi
Pa evo izgleda da stvarno jest. Iskreno ja sam sumnjao u njega skroz i uopće mi nema neki poseban rad ali ribe su očito lude za njim. Ako ima pauka u blizini udaraju duplo manji od varalice😁 Ja sam trenutno u iščekivanju da se web shopovi malo zanove jer ih nema više nigdje uzeti,ovoga sam rozoga našao sakrivenog iza 100gramski.

Udarila je tokom jigganja, još nijednom nisam imao situaciju da mi udari riba dok jig propada. Nažalost oštećen predvez od kamen malo i mislim se ajde bacit ću još koji put pa cu skratiti predvez i ode varalica u more na zabacivanju. Ali svakako se igram sa 80g jigovima i trenutnom debljinom predveza. Hitno moram uzet deblji FC.

Nisam više u Du, nažalost samo sam 2 dana mogao ostati. Ako posao dopusti nadam se za vikend opet dole.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Last edit: 3 years 3 weeks ago by marko87.
The following user(s) said Thank You: B_, Južni

Please Log in to join the conversation.

More
3 years 3 weeks ago #24735 by B_
Replied by B_ on topic Re:Shore jigging ulovi
Jutros isao spinat/jigat, rezultat 6 izgubljenih kineskih jigova, 3 mjenjanja predveza i 0 riba. Ali nije mi zao jer se stalno nesto dogadalo. Dolazim na jednu isturenu postu, milina. S jedne strane prevelika dubina, mislim da je odmah uz obalu barem 30m, tako da kad zabacim jig od 40g, vrlo ga je tesko drzati blizu dna jer nema kosine nego je od same obale vrlo duboko. Pa mi to nije bilo previse interesantno a i nista se nije dogadalo. I okrenem se na drugu stranu ponte, a tu se ispostavilo ima veliki skalin u moru na 15-tak metara dubine i 30m od obale. Dakle prvi zabacaj pustim na dno i krenem jigat, nakon 10 m udarac ribe i prilikom prelaska preko tog skalina riba pobjegla pod kamen. Mislim da je bila ili kjerna ili nesto slicno preko kila. I tu povuci potegni 10-tak min, kad otpustim osjecam jake udarce s druge strane, bas se vidilo da je ozbiljnija riba. I povuci jos jace, pukla upredenica preko te stijene.

A posto je novi teren i tu nikad nisam ribao ja opet po istome i opet zapnem vjerovatno na istom mjestu. I opet sa druge strane udarci i mislim se je li moguce da je opet riba i opet zapelo?? Opet izgubi predvez nakon natezanja i opet po istom, ali sad kao malo cu brze jigat pa valjda nece zapet. I naravno zapne. :oops:

Ali vrag mi ne da mira i stavljam kinesko govno ali bez trokuka i sa samo jednom asist udicom. Opet zabacaj, jiganje i zapinjanje. S druge strane opet udara riba :ohmy:

I onda je meni palo na pamet, da to mozda riba dolazi na taj jig koji je zapeo i gricka ga a ja cijelo vrijeme mislio da mi zagrize i odlazi pod stijene. Prva je definitivno bila riba jer sam je vukao 10-tak metara pa je zapelo, ali ostali zabacaji bi zapelo u tvrdo i tek kad bi ja malo olabavio osjetio bi udarce s druge strane, i to fine udarce a ne samo diranje.

Dakle jeste vi imali slicne situacije? Jel moguce da to riba gricka jig koji je zapeo pa to onda prevari covjeka pa misli da je riba?

U svakom slucaju, kinezi su zakon jer ih potrosis tonu i opet ti nije zao ;)
The following user(s) said Thank You: Igor, Južni

More
3 years 3 weeks ago - 3 years 3 weeks ago #24736 by Južni
Replied by Južni on topic Re:Shore jigging ulovi
Nisam to doživio jer sam tek počeo, ali na parangalu jesam. I tu je bilo kidaj sve.
Tamo gdje znaš da su skalini, nebi trebo puštat na dno sa trokukama. Pa mora zapet kad dolazi iz dubljeg u pliće. A što se tiče te ribe što si je vuko, baš se mislim uzet jednu makinu sa kočnocom od 30 kg i takve komade odma čupaj s dna što prije.
Pa nema ništa gore nego tako izgubit ribu. A na yt sam gledo test kidanja upredenica, najlona i monofila. I monofil je pobjednik, tako da bi ga rado stavio ko predvez za jiganje.
Last edit: 3 years 3 weeks ago by Južni.

More
3 years 3 weeks ago #24737 by Paragon
Replied by Paragon on topic Re:Shore jigging ulovi
Ne treba ti kočnica od 30kg... A i da ti treba džabe ti sve ako štap ne može podnositi tu silu ili upredenica ili FC....
The following user(s) said Thank You: Južni

More
3 years 3 weeks ago #24738 by Južni
Replied by Južni on topic Re:Shore jigging ulovi
Uparit ćemo sve. Pomalo.

More
3 years 3 weeks ago #24748 by marko87
Replied by marko87 on topic Re:Re:Shore jigging ulovi

B_ wrote: Jutros isao spinat/jigat, rezultat 6 izgubljenih kineskih jigova, 3 mjenjanja predveza i 0 riba. Ali nije mi zao jer se stalno nesto dogadalo. Dolazim na jednu isturenu postu, milina. S jedne strane prevelika dubina, mislim da je odmah uz obalu barem 30m, tako da kad zabacim jig od 40g, vrlo ga je tesko drzati blizu dna jer nema kosine nego je od same obale vrlo duboko. Pa mi to nije bilo previse interesantno a i nista se nije dogadalo. I okrenem se na drugu stranu ponte, a tu se ispostavilo ima veliki skalin u moru na 15-tak metara dubine i 30m od obale. Dakle prvi zabacaj pustim na dno i krenem jigat, nakon 10 m udarac ribe i prilikom prelaska preko tog skalina riba pobjegla pod kamen. Mislim da je bila ili kjerna ili nesto slicno preko kila. I tu povuci potegni 10-tak min, kad otpustim osjecam jake udarce s druge strane, bas se vidilo da je ozbiljnija riba. I povuci jos jace, pukla upredenica preko te stijene.

A posto je novi teren i tu nikad nisam ribao ja opet po istome i opet zapnem vjerovatno na istom mjestu. I opet sa druge strane udarci i mislim se je li moguce da je opet riba i opet zapelo?? Opet izgubi predvez nakon natezanja i opet po istom, ali sad kao malo cu brze jigat pa valjda nece zapet. I naravno zapne. :oops:

Ali vrag mi ne da mira i stavljam kinesko govno ali bez trokuka i sa samo jednom asist udicom. Opet zabacaj, jiganje i zapinjanje. S druge strane opet udara riba :ohmy:

I onda je meni palo na pamet, da to mozda riba dolazi na taj jig koji je zapeo i gricka ga a ja cijelo vrijeme mislio da mi zagrize i odlazi pod stijene. Prva je definitivno bila riba jer sam je vukao 10-tak metara pa je zapelo, ali ostali zabacaji bi zapelo u tvrdo i tek kad bi ja malo olabavio osjetio bi udarce s druge strane, i to fine udarce a ne samo diranje.

Dakle jeste vi imali slicne situacije? Jel moguce da to riba gricka jig koji je zapeo pa to onda prevari covjeka pa misli da je riba?

U svakom slucaju, kinezi su zakon jer ih potrosis tonu i opet ti nije zao ;)

Ista stvar neki dan na mojoj posti tu blizu Gradca. Zabacim i točno znam gdje mogu pustiti jig da tone 2 puta tokom privlačenja a gdje 3 puta. I meni naravno vrag neda mira i na malo zeznutijem dijelu pustim da bliže kraju potone treći put i naravno zapne. Ja sad malo lijevo malo desno trzaj pokušavajući osloboditi jig ali bezuspješno. Na kraju stanem i lagano držim štapom nategnutu upredenicu a tamo se osjeti lagani udari kao da gricka riba. I ja sam se baš iznenadio 🙂

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
The following user(s) said Thank You: B_

Time to create page: 0.353 seconds