"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging ulovi

Više...
Robi75's Avatar 08 Ruj 2021 09:56 #541 od Robi75
Replied by Robi75 on topic Shore jigging ulovi
Kod sebe imam nove, na moru još neisprobane, Saragosu 6000,koju sam uzeo za tehnike iz barke i novi Twin 8000.
Ovako na prazno u stanu isprobano, nije da je Saragosa loša ali Twin mi na oko i uho stvarno izgleda kao Ferrari u odnosu na nju.
Baš moćno djeluje.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 08 Ruj 2021 10:41 #542 od B_
Replied by B_ on topic Shore jigging ulovi

hl_demi napisao: Meni ista stvar sa Daiwom BG. Uzeta u angela, line roller tesko smece, zuji stalno. Moro sam stavit kuglicni lezaj da smirim stvar. Dok drugi govore da im isti model radi tip top.
Jedino mi ova saragosa iz angela radi kaka treba, da se ne mogu pozalit.
Mozda stvarno angeldomane ima dosta robe s greskom.

Možda na Balkan šalju lošu robu, a dobru ostave domaćima :silly:

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 08 Ruj 2021 10:50 #543 od B_
Replied by B_ on topic Shore jigging ulovi

marko87 napisao: Ako nije tajna koji je serviser u pitanju, volio bi prije zimske sezone poslati svoju čisto na pregled ako je treba podmazati.

0981886774

Neki Darko iz Zagreba, živi negdje blizu Jaruna. To mi je frend slao rolu u njega, tj nosio mu je kad je išao u Zg, kaže da je lik napravio fantastičan posao. Pa javi mu se ako budeš imao potrebe.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 08 Ruj 2021 12:19 #544 od hl_demi
Replied by hl_demi on topic Shore jigging ulovi

B_ napisao:

hl_demi napisao: Meni ista stvar sa Daiwom BG. Uzeta u angela, line roller tesko smece, zuji stalno. Moro sam stavit kuglicni lezaj da smirim stvar. Dok drugi govore da im isti model radi tip top.
Jedino mi ova saragosa iz angela radi kaka treba, da se ne mogu pozalit.
Mozda stvarno angeldomane ima dosta robe s greskom.

Možda na Balkan šalju lošu robu, a dobru ostave domaćima :silly:

hahaha. To je sigurno :D
Ma iskreno mislim da im mozda oprema dugo stoji ili nesto. Saragosa mi je ok jer sam je uzo kad je tek doslo na zalihe.

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 08 Ruj 2021 12:54 #545 od Ozi
Replied by Ozi on topic Shore jigging ulovi
Momci ovo za Saragosu i Twin SW pouzdano znam za prethodni model obe role. Prethodni SW Twin prije ovog se ne vrti tako lako kako kažete vi koji imate model Twin SW 2021. To je lijepo čuti i znati da je Shimano onda ipak dotegnuo novi model i napravio neku razliku. Vidim i da dizajnom jako odudara novi od starog pa je možda u pitanju i nešto radikalnija iznutrica. Držim fige da dura i izvadi vagon.

Ja se još dvoumim koju rolu. Razum kaže Saragosa 8000, pogotovo za onoliko koliko lovim i kolike su šanse da će joj trebati servis ili zamjena. Možda ni nema smisla ništa iznad toga općenito u slučaju nekog poput mene, a pogotovo za prvu sezonu gdje se nadam čisto što više biti na obali, istraživati i ispravljati pogreške pa ćemo na godinu bit pametniji.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 08 Ruj 2021 13:26 #546 od hl_demi

Ozi napisao: Razum kaže Saragosa 8000, pogotovo za onoliko koliko lovim i kolike su šanse da će joj trebati servis ili zamjena.

I ja i Marko smo uzeli prvo 6000 pa je on preso na 8000 a ja osto na 6000.
Osobno smatram da 6000 moze izvadit 99% ribe koju moze izvadit 8000 a velika je razlika u gramaži.

Sad sve zavisi koji ces stap uzimat a nek ti Marko kaze zasto mu je 8000 bolji izbor.
Hvala: Ozi

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 08 Ruj 2021 13:44 - 08 Ruj 2021 13:48 #547 od marko87
Replied by marko87 on topic Shore jigging ulovi
Ozi što se Saragose tiče od mene imaš samo preporuke i riječi hvale.

Imao sam 6000 model i mogu reći da je to bio mali tenk i sigurno bi izdržala godine i godine maltretiranja. Nažalost meni je bila premala i prešao sam na 8000 i to je tek zvijer. Volio bi uživo nekada usporediti i zvuk kočnice sa novim Twinom jer je ogromna razlika izmedju 6000 i 8000.

Jedina mana za sada je taj mali luft na ručki ali po meni zanemarivo i nije receno da se nemože i to rjestiti kod dobroga servisera.

B_hvala na kontaktu, nadao sam se da će biti onaj ribolovni servis Peša jer sam za njega čak našao da se vodi kao ovlašteni servis za Shimano. Ali definitivno ću kontaktirati obojicu prije nego je pošaljem.

Da nadodam da se slažem sa ovim što Demi kaže za 6000 model samo je za moj stap bila prelagana. Jbga moj stap je težak 380g i nema pretjerano dug rukohvat i jako je vukao naprijed. Čak i sada sa 8000 kada bi bio u prilici svratiti uživo kod nekoga što radi custom štapove tražio bi savjet dali skinuti end kapu sa štapa i još mrvicu olova dodati.
Poslano sa mog M2101K7BNY koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 08 Ruj 2021 13:48 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 08 Ruj 2021 14:02 #548 od Ozi
Hvala dečki. Puno pomaže svaki savjet. Imam u glavi nešto otprilike, ali to je skroz drugi ribolov od mog dosadašnjeg pa sam oprezan i slušam oko SJ pribora one koji imaju više iskustva. To kad padne prvih par poštenih riba i odradi poštena sezona, onda se čovjek može pravit malo pametan.

Hvala na podršci za Saragosu. Štap mi je težak 306g, ali isto ima relativno kratku dršku. Koliko sam vidio takvi su uglavnom SJ štapovi. Osobno mi to odgovara jer nisam baš krakat, ali da, zbog toga više štap vuče prema naprijed. Probao sam par rola čisto balansa radi i mislim da ću morat definitivno ako će biti Saragosa uzeti 8000. Nek je bal.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 08 Ruj 2021 14:21 #549 od marko87
Mislim da nećeš faliti sa 8000. Ja sam na xzogi koja je težila 280g i bila duga 305cm imao 6000 i odlično mu je pristajala iako je komotno mogla ići i 8000.

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 19 Ruj 2021 20:28 - 19 Ruj 2021 20:51 #550 od Ozi
Evo da se zahvalim kolegi Vstrom na savjetima oko vezanja assist udica. Nasao sam sve u Maguru.

Nabavio sam sve potrebno bez lutanja i slozio vec dosta udica.:)
Malo cu smiksati par vrsta udica pa trenutno cekam da mi stigne Vanfook.

Rolu sam takoder nabavio i sada sam kompletan. Dajem si dvije godine vremena da vidim ima li to smisla u mom slucaju. Potrudit cu se ici na mjesta koja imaju najvise smisla pa cemo vidjeti. Brancini su sada on hold.

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:
Zadnja izmjena: 19 Ruj 2021 20:51 od Ozi.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 19 Ruj 2021 21:51 #551 od marko87
Svaka čast, ovo izgelda baš majstorski. Jesi planirao kombinirati dužu i kraću asisticu na jig.

Ja imam tu kombinaciju od shouta i meni je to top. Planirao sam uzeti od Vanfooka dvije različite veličine pa kombinirati na veće jigove 3/0 i 4/0.

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 19 Ruj 2021 22:02 #552 od Ozi
Hvala Marko.
Palo mi je na pamet samo sam za tu namjenu jedna duza i jedna kraca mislio ipak deblju upredenicu i za duzu da se teze petljaju medusobno.

Ove dvije i jos nekoliko tako navezanih bih koristio kao single gdje je ful zeznut teren i jos ovakve s tanjom upredenicom kad riba mrljavo prima.

Slozit cu definitivno nekoliko double udica i staviti obe na jedan ring i da budu razlicitih duzina. Bas si me dodatno potakao.:)

Sto se tice velicina, uh, 4/0 kazes. To mi se cinilo preveliko i za 100g jigove. Dosta su debele iako znam da je Vstrom zagovornik vecih udica. Vidjet cu. Za sada idem skolski s 2/0 i 3/0.

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 19 Ruj 2021 22:26 #553 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Shore jigging ulovi

Ozi napisao: Evo da se zahvalim kolegi Vstrom na savjetima oko vezanja assist udica. Nasao sam sve u Maguru.

Nabavio sam sve potrebno bez lutanja i slozio vec dosta udica.:)
Malo cu smiksati par vrsta udica pa trenutno cekam da mi stigne Vanfook.

Rolu sam takoder nabavio i sada sam kompletan. Dajem si dvije godine vremena da vidim ima li to smisla u mom slucaju. Potrudit cu se ici na mjesta koja imaju najvise smisla pa cemo vidjeti. Brancini su sada on hold.

Privitak datoteke:

ozi, assist hooks izgledaju perfektno. Pokusao sam naći gdje te je Vstorm savjetovao ali nisam našao. Daj link plizz

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 19 Ruj 2021 22:43 - 19 Ruj 2021 22:52 #554 od Ozi
Hvala ti:) .
Imas na 24. stranici ove teme.

To i ovaj video mi je bilo dovoljno.

Prvo nisam mogao svaki put uspjeti da provucem iglu nazad dole u duplo jer mi je stalno zapinjala. Imao sam prvo Kordinu pa sam kupio ovu sa slike (pakovanje je samo Korda) u Decathlonu. Iako na oko podjednako izgledaju, ova iz Decathlona lijepo prolazi nazad, samo je fora da ju treba malo vrtjeti lijevo desno dok se vuce nazad. To isto vidim radi i tip na videu. U principu je sve totalno jednostavno, ali treba pazit na detalje. Takoder na ovoj lijevoj nisam radio cvor na udici, nego provukao kroz udicu, omotao upredenicom s bobine na dosta napeto i malo trenutnog ljepila i bome nema mrdanja. Cupao sam klijestima s jedne i druge strane, ali ne mrda. Super fora. Nisam za to do sad znao. Ovo se zbilja isplati. Jest neka pocetna investicija prvrnstveno za bobinu, ali sve ce se to isplatit vremenom hahaha. Uglavnom, mislim da ispadne jedno 150% jeftinije od kupovnih montiranih.

Za napravit ovu lijevo pazi da uzmes hollow core upredenicu. Mislim da ima i onih kojima se vadi van sredisnji dio pa mogu i te, ali nisam probao. Ringovi kvaliteta/cijena/kolicina najbolje u Maguru ako kod nas kupujes. Provjereno.

To ti je okvirno. Nisam strucnjak pa da ne trabunjam previse jer sam ovo poceo slagat prije dva dana haha. Ima tu decki koji puno vise znajupa ce ti znati vise reci ako bude potrebno.
Zadnja izmjena: 19 Ruj 2021 22:52 od Ozi.
Hvala: Waterfall

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 20 Ruj 2021 08:14 #555 od marko87

Ozi napisao: Hvala Marko.
Palo mi je na pamet samo sam za tu namjenu jedna duza i jedna kraca mislio ipak deblju upredenicu i za duzu da se teze petljaju medusobno.

Ove dvije i jos nekoliko tako navezanih bih koristio kao single gdje je ful zeznut teren i jos ovakve s tanjom upredenicom kad riba mrljavo prima.

Slozit cu definitivno nekoliko double udica i staviti obe na jedan ring i da budu razlicitih duzina. Bas si me dodatno potakao.:)

Sto se tice velicina, uh, 4/0 kazes. To mi se cinilo preveliko i za 100g jigove. Dosta su debele iako znam da je Vstrom zagovornik vecih udica. Vidjet cu. Za sada idem skolski s 2/0 i 3/0.

Po meni čak ni ne moraš na isti ring, meni je čak draže dvije single asist na jedan ring da svaka zasebna. Tako sam sada radio sa Vanfookom. I uspoređivao sam sa bloody assist od SG i 3/0 od vanfook je mrvicu manja tako da vjerujem da će 4/0 biti taman za 100/120g jig.

Čekam da štogod zanimljivo još dodje u monster bite pa ću vidjeti onda kako će izgledati sa tom kombinacijom 3/0 i 4/0.

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 20 Ruj 2021 09:46 #556 od Ozi
Probat ću i tako Marko, ali ove singlice koje sam napravio mi nisu dobre za to jer kad ih montiram dvije na split ring, ne gledaju baš jedna kontra druge. Morat ću napraviti takve singlice (paziti kako postavljam upredenicu na udicu) koje kad gledaš udicu s boka ringovi stoje pod 90 stupnjeva na udicu pa kada se montiraju na split ring nema šanse da se petljaju. Iako, nakon tonu tekstova koje sam pročitao na internetu, imam dojam da samo mi i Grci lovimo s dvije assist udice.:) Naravno, malo se šalim i sigurano da mnogi love s dvije, no želim reći da sam naišao na milijun drugih koji jako dobro love s jednom.

Možda nije, a možda i je za usporedbu, nemam pojma, no loveći jigovima do 20g masu puta bih radi zapinjanja lovio samo s jednom udicom i nisam primjetio da imam više fulavanja ili da manje lovim. Tu računam čak i šnjure s 7-10g jigovima.
Na prvu bih rekao da će dvije udice dati više kačenja. Možda nešto mrvicu više, ali ne toliko koliko se smatra bitnim i neizostavnim staviti dvije udice. Nekako mi se čini da druga udica kao kod nekih slow jigova ima više smisla ako je baš okrenuta ka drugoj. Tako je možda teoretski manji hook rate, ali kad se na takvu montažu zakači, tu nema spadanja jer skupi obe u usta i svaka se primi. Opet kažem, godinama kod mene provjereno samo s lakim Zetz slow jigovima.

Gledam opet i gubljenje jigova. Treba tući dno svako malo, a što si bliže obali to je veća šansa za oprostiti se od jiga. Osobno sam pehist po tom pitanju i kada ga u istom zabacu treći put pustim na dno, često ide kidanje. S jednom udicom je to ipak znatno manje.

Vidjet ćemo. Ova je sezona za mene sezona korekcije i osnova, a ako nešto od ribe i uleti, nitko sretniji od mene.:)

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 20 Ruj 2021 10:17 #557 od hl_demi
Odlicno pitanje Ozi. Mislim da se dvije koriste da bi bile skuplje, to je Vidalis trgovac ispromoviro :D
Sto se tice hook ratea mislim da si u pravu, jedino radi sigurnosti tipa ako jedna zakaci bas epidermalno da druga osigura.
Definitivno mislim da je razlika u kacenju za stijenu veca nego ijedna prednost.
Btw odlicno napravljeni asistovi, po meni novcano najprecjenjenija stvar u ribarskoj opremi :D

Molimo prijavite se

Više...
VStrom's Avatar 20 Ruj 2021 10:26 - 20 Ruj 2021 10:27 #558 od VStrom
Replied by VStrom on topic Shore jigging ulovi
Ozi, ako te strah kacenja napravi krace assist udice, da je od glave udice do solid ringa 2,5 -3 cm. To je lovno kao i kad su duze. Koliko sam skuzio, japanci love s duzim assist linom na udicama, grci s kracim.
Imam oko 200 ribolova godisnje shore jiggingom i izgubim oko 40-tak jigova. Ne brine me to uopce, da ih i 100 izgubim boli me briga.

Sto se tice pozicije udica, vodila se raprava da li udice trebaju biti jedna prema drugoj, unutra ili prema van. Gledao sam assist bloody hook i one su prema van. Mislim da je to ustvari nebitno, jer u moru kod rada jiga one se sire.
Na savagove jigove uvijek stavljam dvije udice. Kod pravljenja assista s noktom i prstom spljostim assist line da pozicija spljostenog assista bude jedna prema drugom, probijam udicom line i onda ide konac. Ne koristim bobinu, nego onaj drzac spule koii dodje mozda dolar ili dva. S bobinom mi je prekomplicirano.
Zadnja izmjena: 20 Ruj 2021 10:27 od VStrom.

Molimo prijavite se

Više...
VStrom's Avatar 20 Ruj 2021 11:29 #559 od VStrom
Replied by VStrom on topic Shore jigging ulovi
Na brzinu sam slozio, samo da se vidi kako to radim. I one stoje u toj poziciji jedna od druge i u moru, samo se jos vise rasire kad jig radi.

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk
Hvala: Waterfall

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 20 Ruj 2021 17:34 #560 od Ozi
Tnx Vstrom. Tako sam i ja planirao montirati sistem s dvije udice na jedan ring no probat cu i s dvije udice svaka na svom ringu.

Reci mi vidim dosta kratak ovaj ostatak upredenice ostavljas koji se mota koncem oko udice. Mislio samda je ipak potrebno ca 1cm vise ostaviti. Kaosto sam spomenuo,probao sam svoje otkinuti klijestima, no valjda imam samo pocetnicko nepovjerenje da sam to dovoljno cvrsto slozio. Znaci drzi ti veliku ribu s tako kratkim restlom omotanim oko udice?

Molimo prijavite se

Hamag