Shore jigging set

More
5 years 6 months ago #14427 by AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Shore jigging set
Nije ti to rola za SJ tehniku ali nikako!!!

Od Daiwe za to dolaze u Obzir samo BG, Saltist, Catalina ili Saltiga.

Inace sam ja svoj Blue Romance Power Game 20-60g upario sa Shimano Stradic c5000 FK XG i savrseno pasu. Doduse ne za Shore Jigging vec za varalice do 40g za strijelke/lice dakle poppere ili WTDove.

JopaZGRI wrote: Uzeo sam si daiwa legalis 4000 HA
Ja mislim i nadam se da ce posluzit rola..cini mi se oke i ljepi rad ima vidit cemo nakon prvog zabaca 😊

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG

Please Log in to join the conversation.

More
5 years 6 months ago - 5 years 6 months ago #14428 by dxdandy
Replied by dxdandy on topic Shore jigging set
Ja sam sebi bas iz tog razloga uzeo dvije BG role. Jedna za spin i jedna za Shore Jigg. Uzeo dvije iste i to velicinu 3500 jer mi ne trebaju vece a imaju snage za svasta. I ovaj shore jigging neci biti sa velikim jiggovima. Cca 40g i mozda 60g. Pa koliko izdrze izdrze. Ali kod mene nece prevladavati jigganje vec spin pa ako nece nikako onda da probam malo i jiggati jer tamo gdje cu raditi nisu neke dubine i neki tereni da bih imao neke ozbiljne ribe za pravi jigg. Cisto da malo probam pa ako hoce riba odlicno a ako nece, barem sam probao.
Last edit: 5 years 6 months ago by dxdandy.

More
5 years 6 months ago #14431 by zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Shore jigging set
Ja trenutno radim s Okumom RAW II :dry: Ok je rola za manje jigove ali nije to to. Privremena solucija u svakom slučaju. Blue Romance 20-60g i Okuma RAW 55. Bacam uglavnom jigove od 30 i 40g. Dosad najveća riba s ovim setom je luc od 4kg, luc od 3kg, zubatac od 1.7kg i ostalo zanemarivo...

More
5 years 6 months ago #14446 by AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Shore jigging set
Ja da imam di shore jiggat uzea bi Shimano Twin Power 5000 SW-B XG za Blue Romance 20-60g. Vrtia san ih u Trstu i jednostavno me Twin Power osvojia. U sjevernoj Istri jednostavno nema dubine i bezveze mi ulagat u tu opremu zato san se i odlucia za Stradica koji je upola lakši za takuin :P :P a odradi strijelke i lice bez i po muke. Shore jiggat sa stradicon se ipak ne bi usudia jer koliko god on bija cvrst jednostavno mu fali onih 200g cvrstoce od jedne saragose ili twin powera. :silly:

zeusfaber wrote: Ja trenutno radim s Okumom RAW II :dry: Ok je rola za manje jigove ali nije to to. Privremena solucija u svakom slučaju. Blue Romance 20-60g i Okuma RAW 55. Bacam uglavnom jigove od 30 i 40g. Dosad najveća riba s ovim setom je luc od 4kg, luc od 3kg, zubatac od 1.7kg i ostalo zanemarivo...

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG
The following user(s) said Thank You: Bambus

More
5 years 6 months ago #14468 by Bambus
Replied by Bambus on topic Shore jigging set
Kakva je Daiwa BG za shore jigging?

More
5 years 6 months ago #14680 by riper
Replied by riper on topic Shore jigging set
za početak upoznavanja sa SJ tehnikom imam namjeru kupit štap
Daiwa Megaforce pilk, akcije 40-100g, dužine 3.0m
www.daiwa-cormoran.info/dw/en/products_1....htm?ovs_prdrows2=10
i rolu Daiwa BG 5000 ili 6000
www.ribolovnipribor.hr/hrvatski/proizvod_7/daiwa-bg-5000_13640/
ima neko iskustva sa tim štapom i rolom?
Lovit ću na vanjskoj strani Dugog otoka gdje je more dosta duboko i ima velikih beštija :)

Time to create page: 0.367 seconds