Shore jigging set

More
5 years 3 months ago #15430 by Igor
Replied by Igor on topic Shore jigging set
Ove godine sam prvi put probao shore jigging i zaljubio se na prvi zabac. Kupio par jigova i koristio spinning set. Štap Sakura Ryokan 15-60g i rola Shimano ultegra 4000xghg. Sve je to išlo glatko i bez velikih problema. Nije bilo nekih velikh riba, najveća oko kile, ali ono što me najviše oduševilo je to da sam baš svaki izlaz na more imao neki griz. Uglavnom sada dok čekam novi izlazak na more u desetom mjesecu smišljam kako se opremiti. Budući da kod nas nema baš neki izbor inchiku jigova odlučio sam napraviti svoje. Našao na youtubeu filmić i krenuo s naručivanjem, naručio lignjice i jigove iz Kine, a ostalo ću kupit tu kod nas. Ono što me sad zanima je upredenica za asist udice. Šta biste preporučili? Našao u Maguru Varivas, ali nekako mi se to čini dosta skupo. Koja bi bila alternativa i na šta treba obratiti pažnju?

Please Log in to join the conversation.

More
5 years 3 months ago #15432 by zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Shore jigging set
Svaka čast Igore. To je vjerojatno neka skupa kevlar upredenica? Ako se ne varam uglavnom se to i koristi. Googlaj kevlar upredenica i možeš ih dosta pronaći kod nas. Imaš od Gosen-a 10m za 100kn što je OK cijena s obzirom koliko assist udica možeš napraviti.

More
5 years 3 months ago - 5 years 3 months ago #15433 by Igor
E to me zanimalo, nisam znao šta točno da googlam.

Edit: evo našao od Varivasa 130lb, 20 metara -- 112kn
Last edit: 5 years 3 months ago by Igor.

More
5 years 2 months ago - 5 years 2 months ago #15753 by riper
Replied by riper on topic Shore jigging set

zeusfaber wrote: Super kombinacija :cheer: javi kakav je štap, baš me zanima :)

tek toliko, da javim kako radi shore jigging i oprema koju sam kupio ;) ....štap je super, lagan i dovoljno jak da izvuće veliku beštiju :like: i u kombinaciji sa Saragosom 6000SW radi odlično :like:
Na moju žalost Dugi Otok nije ispunio moja oćekivanja šta se ribe tiće jer nisam baš trefio vrijeme...nekoliko dana je bila jaka bura i mjesec je bio prazan :( ....uhvatio sam jednog manjeg pagra i pauka i obojicu vratio, da narastu do godine ;)
Oprema:
- štap Major Craft Crostage CRK-962H
- rola Shimano Saragosa 6000 SW
- upredenica Daiwa J-Braid 8x PE3
- predvez FC Varivas Shock Leader 25lb
- jiggi: Major Craft Jigpara Zebra Glow 60g, Hart M-Broken 60g, Savage Gear Psycho Sprat 60g

rezultat shore jigging akcije na Krku od prošlog tjedna ;)

Last edit: 5 years 2 months ago by riper. Reason: greška u tekstu
The following user(s) said Thank You: Baćo68, Igor

More
5 years 2 months ago #15754 by Igor

riper wrote:

zeusfaber wrote: Super kombinacija :cheer: javi kakav je štap, baš me zanima :)

tek toliko, da javim kako radi shore jigging i oprema koju sam kupio ;) ....štap je super, lagan i dovoljno jak da izvuće veliku beštiju :like: i u kombinaciji sa Saragosom 6000SW radi odlično :like:
Na moju žalost Dugi Otok nije ispunio moja oćekivanja šta se ribe tiće jer nisam baš trefio vrijeme...nekoliko dana je bila jaka bura i mjesec je bio prazan :( ....uhvatio sam jednog manjeg pagra i pauka i obojicu vratio, da narastu do godine ;)

rezultat shore jigging akcije na Krku od prošlog tjedna ;)

Koje su težine ovih jigova?

More
5 years 2 months ago #15757 by riper
Replied by riper on topic Shore jigging set
sve 60g
The following user(s) said Thank You: Igor

Time to create page: 0.471 seconds