"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Re:Popravak štapova

Više...
Waterfall's Avatar 12 Sij 2021 23:23 #61 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Re:Re:Popravak štapova

Paragon napisao: E jbg tek sam sada vidio,nije ti problem zamijeniti vršnu sam.Sve ostale vodilice jest.
Upaljač pod nju podgriješ,izvučeš van i u butigu sa tom ili premjeriš i naručiš po mjerama.
Kap superljepila na vrh štapa i mrvu u vodilicu i sam namjestiš za 5 min.

Sve pet osim superljepilo. Za vrsnu je kariku puno bolje upotrijebiti thermo ljepilo. Ako bi ponovo doslo do ostecena vodilice lako ju je zamijenit. Dovoljno da se malo zagrije i ide van bez problema.

Molimo prijavite se

Više...
Abyss's Avatar 13 Sij 2021 00:19 #62 od Abyss
Replied by Abyss on topic Re:Re:Popravak štapova
Jučer mi je došao jedan teleskopski štap.
Vodilica do vrha ima par napuklina, caklina, ne znam kako bih objasnio.
Kako je bio sklopljen, vrh štapa je bio sklopljen u drugi dio, taj vrh, prvi dio štapa je bio izgleda previše gurnut/sklopljen, i onda je valjda pritiskao onu vodilicu iznutra, i vani, ona plastika, što li je to, epoxi, tako nešto, ima par tih napuklina koje se osjete pod prstom
Što bi vi napravili, tražili zamjenu za drugi štap, jer je novi, ili to neće imati nikakvog utjecaja pa da tako ostavim?

Molimo prijavite se

• Paragon
  • Paragon's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Paragon's Avatar 13 Sij 2021 00:30 #63 od Paragon
Replied by Paragon on topic Re:Re:Popravak štapova
Meni je teleskop došao novi potrgani sa vršnom vodilicom.Tražio novi pošto tada nisam znao da je tako jednostavno zamijeniti vršnu vodilicu.
Ti vidi sam što bi učinio.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Igor's Avatar 13 Sij 2021 09:52 #64 od Igor
Replied by Igor on topic Re:Re:Popravak štapova

Abyss napisao: Jučer mi je došao jedan teleskopski štap.
Kako je bio sklopljen, vrh štapa je bio sklopljen u drugi dio, taj vrh, prvi dio štapa je bio izgleda previše gurnut/sklopljen, i onda je valjda pritiskao onu vodilicu iznutra, i vani, ona plastika, što li je to, epoxi, tako nešto, ima par tih napuklina koje se osjete pod prstom
Što bi vi napravili, tražili zamjenu za drugi štap, jer je novi, ili to neće imati nikakvog utjecaja pa da tako ostavim?

Ako si platio novi, onda novi trebaš i dobiti. Traži da ti zamijene.
Hvala: Baćo68

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 26 Sij 2021 07:53 #65 od marko87
Replied by marko87 on topic Re:Re:Popravak štapova
Znam da je naslov popravke al evo od mene malo prepravki. Znate da sam pitao jel ima tko da bi mi to mogao odraditi profi ali pošto su situacije sa granicama kakve jesu nisam baš u mogućnosti poslati štap nekome pa sam na YT našao inspiracije šta napraviti za prvu ruku.

Guglajući samoljepljivu eva traku naletim da biciklisti to koriste za volane, i šta drugo nego u najbliži bike centar po traku za volan.

Na aliexpressu naručim tube što se zagrijavaju da to malo ljepše izgelda na kraju. I sinoć se napokon uhvatimo ja i frend malo oko toga.

Evo ga na početku stavljena ta eva samoljepljiva traka
Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Pa iza toga ova ukrasna shrink tuba i lagano zagrijavanje industrijskim fenom i evo rezultata.

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Ja sam i više nego zadovoljan rezultatom i jedva čekam kad će mi ovaj krizni stožer dopustiti da odem do mora i isprobam štap.

Ove shrink tube sam na aliju našao po stvarno smiješnim cijenama tako ako tko želi malo doraditi ili jednostavno novi štap zaštititi od grebanja od stijene ovo je odlična stvar.

Evo i na kraju prvi test je bio na teleskopskom štapu za odmet koji je dobio novi rukohvat i sada odlično izgelda a i osjećaj u ruci puno bolji od gologa hladnog blanka koji je prije bio.
Privitak datoteke:

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Hvala: B_, Ceco, Abyss

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 26 Sij 2021 08:13 #66 od Ceco
Replied by Ceco on topic Re:Re:Popravak štapova
Odlično izgleda Knez. Dobro ste ti i Darkec to složili.
Možda još da ste probali napraviti Hexagon grip ova pjena bi bolje sjela u ruci.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 26 Sij 2021 08:33 #67 od marko87
Ovo je bilo brzinski sinoć pred utakmicu, vjerujem da će Darkin još puno bolje izgledati.

A da smo išli detaljno rastavljati rukohvat i skidati pluto ispod dalo bi se puno više doraditi, ovako za brzinski rad i troška ukupno ni 100kn ja sam i više nego zadovoljan.

Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Abyss's Avatar 26 Sij 2021 17:20 #68 od Abyss
Super mi izgleda ovo Marko
Možeš li samo reći, koju veličinu te tube si uzeo na promjer štapa?

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 26 Sij 2021 18:30 #69 od marko87
Ja sam išao malo poveću ali isto se dobro stisnula. Meni je problem ova gumena kapa na dnu štapa. Morao sam uzeti 35mm radi nje a 30 bi bilo perfektno da je moglo preći preko nje.

Al ranije sam testirao tu širu na štapu slične debljine kao ovaj moj i uredno se stisnulo. Uglavnom najsigurnije ti je da ideš najmanju moguću koja ti prolazi preko svih prepreka i to je to.

Hvala: Abyss

Molimo prijavite se

Više...
Abyss's Avatar 13 Velj 2021 20:34 #70 od Abyss

Abyss napisao: Jučer mi je došao jedan teleskopski štap.

Ekipa iz Kapitalca zamijenila štap bez ikakvih problema.

Molimo prijavite se

Više...
Abyss's Avatar 11 Srp 2021 12:41 #71 od Abyss
Evo mene opet. :S
Na zadnjoj vodilici na vrhu štapa mi je otišao onaj crni dio unutar te vodilice, pa sad imam samo metalni vanjski dio
Da li se ima to za zamijeniti, ili da samo uzmem novu vodilicu za taj vrh, vidio sam da ima cijela vodilica u Decatlonu za 30 kn
Štap dam salt x

Molimo prijavite se

• Paragon
  • Paragon's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Paragon's Avatar 11 Srp 2021 13:04 #72 od Paragon
Replied by Paragon on topic Re:Re:Popravak štapova
Nova vodilica istih dimenzija i kap superljepila rješava tvoj problem za 5 minuta

Molimo prijavite se

Više...
Abyss's Avatar 11 Srp 2021 22:48 #73 od Abyss
Nisam nikad to radio, ali tako ću i napraviti

Molimo prijavite se

Više...
frkachu's Avatar 12 Srp 2021 11:00 #74 od frkachu
Replied by frkachu on topic Re:Re:Popravak štapova

Abyss napisao: Nisam nikad to radio, ali tako ću i napraviti

potrganu vršnu vodilicu postepeno zagrijavaj da se ljepilo ispod nje ugrije i postane tekuće, tad lako skineš staru i poneseš ju u dućan i kupiš neku najsličniju njoj, kap ljepila na sami vrh i riješen problem

Molimo prijavite se

Više...
Abyss's Avatar 12 Srp 2021 13:59 #75 od Abyss

frkachu napisao:

potrganu vršnu vodilicu postepeno zagrijavaj da se ljepilo ispod nje ugrije i postane tekuće, tad lako skineš staru i poneseš ju u dućan i kupiš neku najsličniju njoj, kap ljepila na sami vrh i riješen problem

Štap je kupljen u kapitalcu pa ću najprije vidjeti pokriva li to garancija od godine dana, ako ne, bar da mi reču koji je vrh najbolji, najsličniji

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 12 Srp 2021 22:48 #76 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Re:Re:Popravak štapova

frkachu napisao:

.

Upravo tako. Vidim da neki savjetuju i super lijepilo. Super lijepilo se kod vrsne vodilice ne koristi niti u ludilu. Evo vam kratki video kako se to radi:

Molimo prijavite se

Hamag