"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Štap i rola-pomoć

Više...
Ljubo.15's Avatar 02 Pro 2020 05:41 #41 od Ljubo.15

hl_demi napisao: "Pitanje: koliko do ruba ostaviš mjesta?
I stavljaš li mono ispod upredenice?"

Ja ostavim milimetar do ruba.
Proces namatanja upredenice na rolu najbolje je radit preko druge role iste velicine na koju namotas prvo upredenicu na mono dok ne dodjes do zeljene debljine namotaja. Onda na pravu rolu koju ces koristit namatas nazad, pvaj put ide prvo mono jer je na vrhu rezerve špule pa onda upredenica. Na ovaj nacin ces uvijek imati savrsen namotaj. Ako nemas rezervnu spulu mozes i na neki kolut najlona prazni pa improvizirat.

Cak i da se upredenica bez mona moze savrseno namotati na špulu bolje je ispod stvorit podlogu od mona kako bi se sprijecilo da citav namotaj upredenice rotira oko špule.

Vidiš ja nikad takav problem nisam imao na Daiwi, je u poč al to je bilo moje neznanje 🤪.
Što se tiče namotavanja upredenice na špulu ne mora se stavljati mono prije, ja ću reći primjer ksko je kod mene i nikad se upredenica nije vrtila oko špule.

Kad sam kupovao štao i rolu, (inače u Maguru kad kupuješ dobiješ gratis uprefenicu i još ti oni namotaju) ono sto sam primjetio na špuli prilikom jedne zamjene upredenice, a to je da su na špulu nalijepili obostranu traku, nesto kao izolirban samo s obje strane ljepljiva, odlična stvar, nikad problem.
Nekoliko poznanika u razgovoru sam to preporučio i povratne su bile pozitivne.

Hvala vam za riječ o iskustvu sa Okumom, baš sam se zagrijao za uzet jbmu, sad se već premišljam

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 02 Pro 2020 07:28 #42 od marko87
Mono ili traka ti je potrebna samo na rolama koje nisu spremne za upredenicu. Rola ako ima onaj narabani dio nije ti potrebno ništa od toga dvoje. Ako je glatka onda je poželjno staviti malo trake ili podmotati mono.

Mislim da nisi mogao dobiti bolje savjete. Imas tri informacije iz prve ruke sad je na tebi hoćeš biti tvrdoglav kao ja ili naučiti na mojoj greški☺

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
ninic's Avatar 02 Pro 2020 08:34 #43 od ninic
Ja imam Daiwa Ninju LT 3000 i nemam nikakve zamjerke za nju, glatko radi, nema čvorova, mota skoro pa savršeno. Eto, čisto da i to bude napisano. Izolirku sam stavio samo zato da mi rola bude bolje upotpunjena.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 02 Pro 2020 09:27 #44 od B_

Ljubo.15 napisao:

Proces namatanja upredenice na rolu najbolje je radit preko druge role iste velicine na koju namotas prvo upredenicu na mono dok ne dodjes do zeljene debljine namotaja. Onda na pravu rolu koju ces koristit namatas nazad, pvaj put ide prvo mono jer je na vrhu rezerve špule pa onda upredenica. Na ovaj nacin ces uvijek imati savrsen namotaj. Ako nemas rezervnu spulu mozes i na neki kolut najlona prazni pa improvizirat.

Cak i da se upredenica bez mona moze savrseno namotati na špulu bolje je ispod stvorit podlogu od mona kako bi se sprijecilo da citav namotaj upredenice rotira oko špule.

Vidiš ja nikad takav problem nisam imao na Daiwi, je u poč al to je bilo moje neznanje 🤪.
Što se tiče namotavanja upredenice na špulu ne mora se stavljati mono prije, ja ću reći primjer ksko je kod mene i nikad se upredenica nije vrtila oko špule.

Kad sam kupovao štao i rolu, (inače u Maguru kad kupuješ dobiješ gratis uprefenicu i još ti oni namotaju) ono sto sam primjetio na špuli prilikom jedne zamjene upredenice, a to je da su na špulu nalijepili obostranu traku, nesto kao izolirban samo s obje strane ljepljiva, odlična stvar, nikad problem.

Hvala vam za riječ o iskustvu sa Okumom, baš sam se zagrijao za uzet jbmu, sad se već premišljam

Uzmi Daiwu BG i neces faliti. @Jo ti ima Azoresa, ali smo ga uzeli jer u Kate nije bilo nista drugo tad a njemu je hitno trebalo. Nelosa je to masinica, ja nikakvih zamjerki nisam imao osim tih cvorova, a to je ogroman minus. Koliko puta bi mi sjebalo ribanje ne mogu ti opisati. I jos koliko para onda trosis na nove upredenice jer ove cvorove ne mozes odmrsiti pa moras kidati upredenicu.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 02 Pro 2020 09:38 #45 od hl_demi
Ja imama daiwu BG 3000 i nisam zadovoljan. Katastrofalan line roller koji šušti. Podmazan i nov. šušti. Inace je masinica odlicna ali ovaj detalj me ubija.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 02 Pro 2020 10:05 #46 od marko87
Nadam se da će kolega Barba87 vidjeti ovo i reći ti koji je kataloski broj ležaja u roleru. On nedavno sebi mijenjao, cca 30kn košta. On je taj problem također imao al tek nakon dužeg vremena korištenja.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 02 Pro 2020 10:21 #47 od hl_demi

marko87 napisao: Nadam se da će kolega Barba87 vidjeti ovo i reći ti koji je kataloski broj ležaja u roleru. On nedavno sebi mijenjao, cca 30kn košta. On je taj problem također imao al tek nakon dužeg vremena korištenja.

Znam ja kataloski broj lezaja al ne znam gdje da narucim zamjenski

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 02 Pro 2020 10:24 #48 od marko87
Kod nas ima par trgovina koje rade samo sa lezajevima. Tako da malo proguglaj ili probaj u kakvoj boljoj trgovini autodijelova. Ako ne riješiš mogu ti ja ovdje uzeti samo sada opet ovo sranje sa granicom tako da neću more vidjeti sigurno prije 15.12.😕

Molimo prijavite se

Više...
ElectricBerry's Avatar 02 Pro 2020 10:26 #49 od ElectricBerry

B_ napisao:

Ljubo.15 napisao:

Uzmi Daiwu BG i neces faliti. @Jo ti ima Azoresa, ali smo ga uzeli jer u Kate nije bilo nista drugo tad a njemu je hitno trebalo. Nelosa je to masinica, ja nikakvih zamjerki nisam imao osim tih cvorova, a to je ogroman minus. Koliko puta bi mi sjebalo ribanje ne mogu ti opisati. I jos koliko para onda trosis na nove upredenice jer ove cvorove ne mozes odmrsiti pa moras kidati upredenicu.

Točno tako 🤦🏻‍♂️😬

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 02 Pro 2020 10:31 #50 od hl_demi

marko87 napisao: Kod nas ima par trgovina koje rade samo sa lezajevima. Tako da malo proguglaj ili probaj u kakvoj boljoj trgovini autodijelova. Ako ne riješiš mogu ti ja ovdje uzeti samo sada opet ovo sranje sa granicom tako da neću more vidjeti sigurno prije 15.12.😕

Meni treba lezaj dimenzija 3x6x2.5mm.

Ej hvala ti , ako ne najdem u hrv nesto cemo smislit. Mozda barba javi gdje je on naso

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 02 Pro 2020 10:34 #51 od marko87
Uzeo je on još jedan rezervni pa ćemo vidjeti jel isti pošto kod njega veći model. Kod nas ima u Mostaru trgovina NIZ doo imaju sve moguce ležajeve i samo se time bave i on je kod njih uzeo. Vjerujem da bi i kod vas moralo biti takvo što.

Ako imaš kakvog poznanika mehaničara priupitaj gdje nabavlja ležajeve. Bila je poslovnica i tu kod mene u Ljubuskom ali su je zatvorili inace bi ti odmah pošao pogeldati.

Hvala: hl_demi

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 02 Pro 2020 10:52 #52 od hl_demi
od 3500 pa na dalje ide drugi sistem. Nije kompatibilno. Provjeravao sam. Ima i u dub radnji samo nemaju ispod 10mm nista. Ove stvar iod masinica su jako fini lezajevi koji se rijetko kupuju...
Vidim na razini hrvatske jos. Ej hvala ti puno na pomoci

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 02 Pro 2020 11:11 - 02 Pro 2020 11:18 #53 od marko87
Ma ništa, ako ne riješiš javi pa ćemo nać ovdje nešto.

www.trgo-agencija.hr/lezaj-mr-63-zz-isb-3x6x2-5.html
Zadnja izmjena: 02 Pro 2020 11:18 od marko87.
Hvala: hl_demi

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 02 Pro 2020 11:21 #54 od hl_demi

marko87 napisao: Ma ništa, ako ne riješiš javi pa ćemo nać ovdje nešto.

www.trgo-agencija.hr/lezaj-mr-63-zz-isb-3x6x2-5.html

ma to je to. Ovo lik na e bayu cijeni 15 eura + postanira haha.
Uzet cu ih par , sta me kosta :D

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 02 Pro 2020 11:23 #55 od marko87
Nabasao sam i ja već par puta na ebayu kad sebi gledao za azoresa. Nisu normalni koje cijene pucaju.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 02 Pro 2020 11:25 #56 od hl_demi

marko87 napisao: Nabasao sam i ja već par puta na ebayu kad sebi gledao za azoresa. Nisu normalni koje cijene pucaju.

A to su kao originalni dijelovi ili barem kompatibilni od drugog proizvođaca tipa shimano ih ima bas puno koji mogu u daiwu. Al opet, lezaj je lezaj.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 02 Pro 2020 16:31 #57 od Paragon
Prodajem Azorese :cheer: :cheer: :cheer:

Imam Azores i BG i oni imaju onaj nazubljeni dio po sredini špule preko njega upredenicu i nema da provrti upredenica.
Kod rola koje to nemaju stavim jedan namotaj izolir trake i popunim špulu,a ako nemam dovoljno upredenice podmotavam mono ispod i nikada problema nisam imao.

Molimo prijavite se

Više...
Ljubo.15's Avatar 02 Pro 2020 16:33 #58 od Ljubo.15

hl_demi napisao:

marko87 napisao: Nabasao sam i ja već par puta na ebayu kad sebi gledao za azoresa. Nisu normalni koje cijene pucaju.

A to su kao originalni dijelovi ili barem kompatibilni od drugog proizvođaca tipa shimano ih ima bas puno koji mogu u daiwu. Al opet, lezaj je lezaj.

Probaj na Kantafigu, Lager autodijelovi, ja inače za veš mašine kupujem u Siriusa i kad nisam niđe uspio naći našao sam u Lagera na Kantafigu.. Ne košta probati...

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 02 Pro 2020 16:35 #59 od hl_demi
Da vidimo imaju li na lageru :D

Molimo prijavite se

Više...
Ljubo.15's Avatar 02 Pro 2020 16:51 #60 od Ljubo.15
Jbmu...sad nezz sta bi...kontam d ću ostat vjeran Daiwi ali nezz koji model ima ih masu... Čuo Saltiga dobra 5500 gledam cijenu 1100eura 🤣🤣 sad nezz ništa od šoka...

Molimo prijavite se

Hamag