"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Štap; Razlika: Teh.Spec.

Više...
ElectricBerry's Avatar 13 Pro 2020 07:46 #1 od ElectricBerry
Koja je razlika u tehničkim karakteristikama između štapa za UL Spinning i Egging?

Kad bi se recimo htjelo složiti kombinacija za egi i spin na brancina.

Hvala!

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 13 Pro 2020 13:24 #2 od Paragon
Replied by Paragon on topic Štap; Razlika: Teh.Spec.
Ja koliko znam egi štapi su većinom mekši nego spin štapi,dok su spin štapi brže akcije ,ali nemoj me uzet za riječ jer ne prakticiram egging.
Nije da se ne može egging i spinning dobiti u jednom štapu, ali uvijek se nešto gubi nešto dobiva...
Gramaže su poprilično blizu. Ima dosta ljudi koji koriste 5-20 hexanu 2.4 m i love lignje sa njom, te usput spinaju.

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 13 Pro 2020 23:14 #3 od bzing
Replied by bzing on topic Štap; Razlika: Teh.Spec.
Slobodno uzmi štap kakav ti odgovara za spining i s njim i lignjaj.Ja lovim sa spin štapovima koju su mekše i oštrije vršne akcijei nemam nikakav problem s lignjama.Korisitm:

3 -14 grama dužine 2,35m Daiwa Silvercreek (mekan 9 vodilica)
3 - 22 grama 2,40m Spro (dosta mekan za tu gramažu a 7 vodilica)
10 - 30 grama 2,60m Major Craft (isto relativno mekan iliti "regular fas"t isto 7 vodilica)

Bitno ti je sprijateljiti se sa štapom odnosno loviti što više.Akcija se regulira ne samo vršnom akcijom nego i kočnicom.Drži kočnicu na 400 grama sile izvlačenja (probaj rukom) i nemaš nikakav problem s bilo kojim spin štapom.
Vrijedi i obratno odnosno svaki tzv štap "za lignje" je sasvim ok za voblere, silikonce, male jigove.

Uspješno sam spinao sa Solparom i k1.Koristim iste štapove i za avolo i to je najzabavnije.Bez ikakvih problema s Cineticovim REXTAIL EGING 2,58M se vade komarče od 2kg na avolo a i lignje samo tako.

Molimo prijavite se

Više...
ElectricBerry's Avatar 14 Pro 2020 07:40 #4 od ElectricBerry
Hvala, hvala...

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 14 Pro 2020 21:38 - 14 Pro 2020 21:44 #5 od Paragon
Bzing
Dali si imao sreće pa da si probao spinati i da si uhvatio veći komad ribe na Silvercreeka (1+kg)
Osobno koristim Okuma LRF 3-12 gr i on mi je za veće komade od preko kile odličan ,na manjima nije za baciti ima gušta također.
Savage gear Black Savage 2-7gr koji mi je odličan za ribu do oko cca 1kg malo manje,ali mi nije baš kao Okuma kada naleti malo veći bokun i kada ga treba odlijepiti od dna da mi ne podvuče pod kakvu grotu.
Cura koristi sada Okumu,a ja Savage...
EDIT:kada sam Okumu kupovao raspitao sam se ona može do 18 gr po dečkima iz Pangee Split, a tada sam tražio štap za lignje sa kraja neki , pa sam ga na kraju puno bolje iskoristio.
Zadnja izmjena: 14 Pro 2020 21:44 od Paragon.

Molimo prijavite se

Više...
Toni1109's Avatar 12 Sij 2021 19:16 #6 od Toni1109
Replied by Toni1109 on topic Štap; Razlika: Teh.Spec.
Moram dodat novitet opremi, trenutno neću na skuplje varijante pa me zanima sljedeće: koja je razlika između eclipza i fast inchikua? Mislim na akciju kad je jigging u pitanju. Svugdje sam pročitao 'uzmi eclipz ili fast inchiku' ali nigdje nisam pročitao pto dobivam s čim.

Kako fast reagira na slow jigg a kako eclipz? Koliko sam skuzio vise se isplati eclipz jer je vise namjenski al zanima me sama akcija stapa, prednosti i mane.

Hvala

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 13 Sij 2021 00:41 #7 od Paragon
Eclipz je općenito dosta tvrđi štap nego Fast Inchiku.
Ni jedan ni drugi nisu za slow jigging, nego više kao neki za inchiku,bulentin i tako.
Fast Inchiku ja imam 80-180 grama i tu olovo/inchiku ne bih stavljao preko 140-150 grama.(Ovo se odnosi na inchiku i kančenicu) Za slow bi gramaža mislim čak i manja trebala ići.Može i za laganiju ili površinsku panulu se iskoristiti Fast.Osobno ga koristim na plićim terenima za inchikue do 120-130 grama i to mu je po meni najviše što mu paše.Dok je kod 150 gr olova kontra nešto slabija.
Dok se naprimjer Eclipz 50-100 pokazao kao univerzalniji štap što se tiče inchikua(osobno sam koristio 200+gr inchikue i olova za bulentin.Teška panula sa 500 grama olova se može potezati sa njime.Dobra kontra jak štap, ali zna umorit.Zahtijeva nešto veću i jaču rolu.Ja ga koristim za teški bulentin i jače inchikue kada to uvjeti zahtijevaju, nekada i panulu.
Griz svaki se osjeti pa i onaj od kanjca na 100+ metara.
Mislim da nijedan nije nikako za slow jigging.
Tu bi trebao uzeti štap koji je namijenjen baš za takve jigove.
Osobno imam i Oceans Legacy Slow Element za takve igrarije.
Hvala: B_

Molimo prijavite se

Više...
Toni1109's Avatar 18 Sij 2021 21:24 #8 od Toni1109
Replied by Toni1109 on topic Štap; Razlika: Teh.Spec.
Dobro, oceans je vec van budzeta. Mislio sam pokrit tu akciju s jednim od ova dva. Trenutno i daiwa 10-40 lovi arbune sa needle jiggom od 40. Snađe se covjek 😁

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 18 Sij 2021 23:14 #9 od Paragon
I ja sam počeo sa Eclipzom i Fast Inchikuom. Tako da ne brigaj poslužiti će za početak dok ne dođe nešto bolje.

Molimo prijavite se

Više...
ElectricBerry's Avatar 13 Ruj 2021 16:10 #10 od ElectricBerry
Koja je razlika između Major Crft štapova za SJ:

Triple Cross 305cm do 100g
i
Solpara 305cm do 100g

Osim u cijeni.

Hvala!

Molimo prijavite se