"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Monofil

Više...
ico0705's Avatar 12 Srp 2021 08:56 - 12 Srp 2021 08:57 #21 od ico0705
Replied by ico0705 on topic Monofil
Naručujem Xzogu Masterlon 0.35. Kolika nosivost treba biti fluoro karbona kao predvez na dotični najlon za sistem lova na podlanicu s kraja?:)
Zadnja izmjena: 12 Srp 2021 08:57 od ico0705.

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 12 Srp 2021 18:34 #22 od ico0705
Kaj ima koga na forumu, ili su počeli godišnji odmori?

Molimo prijavite se

Više...
ElectricBerry's Avatar 12 Srp 2021 18:39 #23 od ElectricBerry
Replied by ElectricBerry on topic Monofil

ico0705 napisao: Kaj ima koga na forumu, ili su počeli godišnji odmori?

Baš se mislin kako bi poša do onog novog ribomaterijala u lipotici, bacit malo oko.
Jesi možda bija?

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 12 Srp 2021 20:22 #24 od ico0705
Koliko je meni poznato tamo ima jedna mala butiga... ali postoji već puno godina ...makar mi se čini kad bolje razmislim da je bilo zatvoreno...odnosno da više ne radi... nisam bio dva mjeseca u Zadru pa je moguće da je na tom mjestu otvoren kakav novi dućan sa ribo materijalom ....u stvari idem u Zadar kroz pet šest dana, pa ću provjeriti... iako najčešće idem u "Udicu"," Nevico" ili"Pescatore "a nije loše otići u "Mikeli" butigu.
Još ćekam nekog od ekipe da mi predloži koji promjer da kupim fluoro jer me buni podatak da najlon od Xzoge Masterlon 0.35 ima nosivost 10kg... poznato je da obično su te mjere napuhane,pa sam u dilemi za fluorocarbon.
L.P.:?:

Molimo prijavite se

Više...
ElectricBerry's Avatar 12 Srp 2021 20:32 #25 od ElectricBerry

ico0705 napisao: Koliko je meni poznato tamo ima jedna mala butiga... ali postoji već puno godina ...makar mi se čini kad bolje razmislim da je bilo zatvoreno...odnosno da više ne radi... nisam bio dva mjeseca u Zadru pa je moguće da je na tom mjestu otvoren kakav novi dućan sa ribo materijalom ....u stvari idem u Zadar kroz pet šest dana, pa ću provjeriti... iako najčešće idem u "Udicu"," Nevico" ili"Pescatore "a nije loše otići u "Mikeli" butigu.
Još ćekam nekog od ekipe da mi predloži koji promjer da kupim fluoro jer me buni podatak da najlon od Xzoge Masterlon 0.35 ima nosivost 10kg... poznato je da obično su te mjere napuhane,pa sam u dilemi za fluorocarbon.
L.P.:?:

E Pescatore je zatvoren, a ovo je akroz nova butiga otvorena pred tjedan dana.
Možda tamo nađeš monofil koji tražiš 🤷🏻‍♂️
Morat ćemo zaviriti 🙂

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 12 Srp 2021 21:09 - 12 Srp 2021 21:12 #26 od ico0705
Moram obavezno to pogledati...što se tiće monofila naručen u "Barakudi" iz Splita...,tamo sam našao debljinu koja mi odgovara....mislim da u "Udici" ima još jedan kolut 0.30...radi se naravno o Xzogi Masterlon.
Zadnja izmjena: 12 Srp 2021 21:12 od ico0705.

Molimo prijavite se

Više...
ElectricBerry's Avatar 12 Srp 2021 21:10 #27 od ElectricBerry

ico0705 napisao: Moram obavezno to pogledati...što se tiće monofila naručen u "Barakudi" iz Splita...,tamo sam našao debljinu koja mi odgovara....mislim da u Udici ima još jedan kolut 0.30...radi se naravno o Xzogi Masterlon.

👍

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 13 Srp 2021 17:49 - 13 Srp 2021 17:51 #28 od ico0705
Monofil stigao jako brzo....hp expres roba zaprimljena u Splitu poslije 17.h. drugi dan oko devet sati prije podne...poštar na vratima...ali ovo nije reklama za poštu, jer su bezobrazno skupi...za paketić dosta ispod pola kile iz Šplita do Samobora 57k. naknade...još nema odgovora na moje pitanje: monofil Xzoga 0.35... koliki presjek fluoracarbona da kupim na deklariranu nosivost monofila ravno 10kg. naravno da to nije realno...zato sam u dilemi oko nosivosti fluora...ajmo ekipo trebam samo jedan odgovor...
L.P.:(
Zadnja izmjena: 13 Srp 2021 17:51 od ico0705.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Igor's Avatar 14 Srp 2021 10:10 #29 od Igor
Replied by Igor on topic Monofil
Uzmi predvez malo manje nosivosti od monofila. Ukoliko dođe do zapinjanja da pukne predvez, a ne negdje na pedesetom metru monofila.

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 14 Srp 2021 10:53 #30 od ico0705
Hvala Igor!
To mi je sve jasno i logično...ovdje se radi o tome da nitko od proizvođaća ne daje točne podatke o pravoj nosivosti jer kao što znamo nosivost bi se trebala ispitivati na samom čvoru koji je naj osjetljivija točka...pitanje je da li upariti fluoro prema napisanoj nosivosti monofila na pr. ako je nosivost deklarirana na 10kg. pa povezati sa fluorom recimo nosivosti 9kg. ili staviti nosivost fluora još niže vrijednosti radi sigurnosti, jer sigurno je da je nosivost monofila od 10kg. preuveličana...hoću kazati da bi bilo možda bolje radi sigurnosti staviti malo manju nosivost fluora, obzirom na upitnu nosivost monofila a ne da se desi da u praksi ispadne da je nosivost fluora veća nego od samog monofila i onda da puca na monofilu...znam da je teško odrediti točno i ne postoji idealno, pa stoga i pitam koji bi ti fluoro upario odnosno koju nosivost na dotični monofil Xzoga Maserlon 0.35 deklarirana nosivost 10kg. 20 LB
L.P.

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 14 Srp 2021 13:45 #31 od ico0705
Znači odlučio sam uzeti Seaguar Fxr ali imam dilemu 0.26 (8.1 kg.) ili 0.28.5 ( 9.7kg.)
Razlika u nosivosti od Seaguara Frx 0.28.5 ( 9.7kg.) i monofila Xzoga Masterlona 0.35 (10kg.)nije takoreći nikakva...ako uzmemo u obzir da Seaguar deklalira poštenu vrijednost nosivosti a moguće da Xzoga možda (vjerojatno ) laže za nosivost svoga monofila...i sad je moguće ako je to tako da mi prilikom mogućeg zapinjanja puca monofil umjesto fluora....pa bih zamolio nekog od ekipe da mi pomogne koji promjer Seaguara da kupim,jer sutra bih otišao u kupovinu.
L.P.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Igor's Avatar 14 Srp 2021 14:49 - 14 Srp 2021 14:50 #32 od Igor
Replied by Igor on topic Monofil
Ja bih 0.285
Edit: nema tu poštenja, ovisi kakva je serija. Gdje je skladištena itd. Sranje ti se može dogoditi i sa seguarom kao i sa xzogom.
Zadnja izmjena: 14 Srp 2021 14:50 od Igor.

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 14 Srp 2021 15:21 #33 od ico0705
hvala Igore!
Drago mi je što si rekao za fluoro 0.28,5 jer i meni se ta veličina stalno vrti u glavi...znam da su neugodna iznenađenja uvijek moguća pa pa sam i zato išao na skuplju varijantu, pokušavajući u što većoj mjeri smanjiti nekakvo moguće neugodno iznenađenje...
L.P.:)
Hvala: Igor

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 20 Srp 2021 17:14 #34 od ico0705
Bio danas u Zadru u toj novo otvorenoj butigi ribolovnog pribora, ali ništa spektakularno...dapače prostor je dosta skučen...
tako da je meni "Udica" sasvim OK...pogotovu što je odmah blizu mosta za poluotok... iako je i ovo blizu ("ljepotica")
L.P.

Molimo prijavite se

Više...
ElectricBerry's Avatar 20 Srp 2021 17:19 #35 od ElectricBerry

ico0705 napisao: Bio danas u Zadru u toj novo otvorenoj butigi ribolovnog pribora, ali ništa spektakularno...dapače prostor je dosta skučen...
tako da je meni "Udica" sasvim OK...pogotovu što je odmah blizu mosta za poluotok... iako je i ovo blizu ("ljepotica")
L.P.

Eto ga na.
A što nude, koje brandove zastupaju?

Molimo prijavite se