"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Asist udice

Više...
Južni's Avatar 08 Sij 2020 18:34 #1 od Južni
Re:Asist udice was created by Južni
Može mi tko reć koji broj asist udice ide za naručit preko Ali exp. na jigovima od 20 i 40gr.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 08 Sij 2020 18:52 #2 od Ceco
Replied by Ceco on topic Re:Asist udice
Nisu svi jigovi isti bez obzira na gramažu. Ne bi trebale biti duže od 1/3 jiga

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Hvala: Južni

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 08 Sij 2020 18:55 #3 od BlackMarlin
Replied by BlackMarlin on topic Re:Asist udice
HRK 39.45 24%OFF | 30pcs Hooks Fishing Sea Pike Fishing Hooks Saltwater High Quality 1/0 2/0 3/0 4/0 Jig Hook 2019 Fishhooks For Slow Pitch Jigging
a.aliexpress.com/sWlVwdxw

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 09 Sij 2020 14:05 #4 od Južni
Replied by Južni on topic Re:Asist udice

Ceco napisao: Nisu svi jigovi isti bez obzira na gramažu. Ne bi trebale biti duže od 1/3 jiga

Kako onda naručit?

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Igor's Avatar 09 Sij 2020 16:23 #5 od Igor
Replied by Igor on topic Re:Asist udice

Južni napisao:

Ceco napisao: Nisu svi jigovi isti bez obzira na gramažu. Ne bi trebale biti duže od 1/3 jiga

Kako onda naručit?

Izmjeri dimenzije na nekom jigu na kojem imaš asiste, pa naruči te dimenzije. Na ali expressu ti sve udice imaju dimenzije.

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 09 Sij 2020 21:35 #6 od Južni
Nebi naručio golu udicu, nego gotove sa onim špagom crvenin i svilacem niz nju. A te mislim da nemaju dimenziju, nego samo broj. Zato sam i postavio ovu temu.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Igor's Avatar 10 Sij 2020 08:22 #7 od Igor
Imaju ti i one dimenziju. Gledaj po veličini jiga. Udica ti mora završiti na trećini jiga, najviše na polovini.
Mislim da za 40g jigove moraš uzimati 1/0 ili 1 udice, a za 20g su sve gotove udice prevelike (barem kada sam ja tražio), pa sam odustao i radim svoje.

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 10 Sij 2020 13:35 #8 od Južni

Igor napisao: Imaju ti i one dimenziju. Gledaj po veličini jiga. Udica ti mora završiti na trećini jiga, najviše na polovini.
Mislim da za 40g jigove moraš uzimati 1/0 ili 1 udice, a za 20g su sve gotove udice prevelike (barem kada sam ja tražio), pa sam se odustao i radim svoje.

Našo sam dimenzije i brojeve.
11 i13 su za 20 i 40gr za ono što ja imam
Naručio sam sa perima trokuke. Jeli to bolje?

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Igor's Avatar 10 Sij 2020 18:42 #9 od Igor
Ja imam bolja iskustva bez pera nego s perima, ali tko zna. Ja volim onaj sjaj na asistima, a trokuke ako imam onda čiste. Nemoj mene uzimati kao neki kriterij jer sam s perima lovio u 3-4 ribolova i odustao, tako da i nije neki relevantni statistički podatak.

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 28 Pro 2020 12:30 #10 od sandland
Replied by sandland on topic Re:Asist udice
Jel ima netko da izrađuje i prodaje assist udice?
Stvarno mi je malo preskupo za 2 udice dat 50 kn..

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 28 Pro 2020 13:10 #11 od marko87
Replied by marko87 on topic Re:Asist udice
Ja sam u kapitalca neki dan uzeo 4 komada za 67kn i to one veće bloody asist od savage geara. Manje vjerujem da su jeftinije a a već sam u jednoj temi spominjao shoutove također dva para dobiješ za 45kn. Potraži malo ako njih ima gdje po web shopovima jer te to dođe 10kn po asistu a sumnjam da bi te puno jeftinije došle da ih sam radiš.

Koje ti veličine trebaju i za koje jigove si ih naumio?

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Hvala: sandland

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 28 Pro 2020 13:12 - 28 Pro 2020 13:15 #12 od sandland
Needle jig 40 g, do sada sam koristio BKK TWIN GAFF-R L veličina 1, i moram priznat da su udice fantastične! Super su mi jer imaju dužu ovu špagicu..

Problem je što prečesto gubim jiggove, a s njima i udice. Zato tražim neku jeftiniju opciju

p.s. Marko, ti koristiš needle jigove? Stavljaš li na njih po jednu udicu ili twin hook?
Zadnja izmjena: 28 Pro 2020 13:15 od sandland.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 28 Pro 2020 13:20 - 28 Pro 2020 13:22 #13 od marko87
Ja sam ove uzimao u veličini 1/0 za needle jig 60g. Znali su poslužiti i za 80 kad je nestašica bloody asista. Imaju jednu dužu i jednu kraću i zato su univerzalne za veće i manje jigove. Ja nisam imao nikakvih problema s njima do sada.
www.stariribar.hr/proizvod/shout-gap-spark/

Mislim da bi tebi odgovarala veličina 1 za 40g i dodje te negdje 40kn dva para. Meni to nije skupo jer sam nebi znao napraviti plus da izgubim ribu na asist koji sam sam vezao i nešto podje krivo mislim da bi štap i sve što bi se našlo pri ruci zavitlao u more.

Koliko često gubiš jigove pa ti se ne isplati kupovati? Ja sam sad recimo u 8-9 dana ribanja po 4h ujutro i jedno 2h popodne izgubio jedan jig. Tako da plaćam asiste po 100kn nije mi strašno. Ne kažem da nekada ne bude više gubljenja al otprilike je desetak ribanja 1-2jiga.

Zadnja izmjena: 28 Pro 2020 13:22 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 28 Pro 2020 13:26 #14 od sandland
Baš sam bio gledao te. čine mi se ok.

Što se jigova tiče, kao što si vidio na drugom topicu, imao sam tehničkih problema s opremom.
Do sada nisam niti jedan jig izgubio na dnu, već uvijek pri izbačaju.

Sada sam sredio opremu pa je lakše, ali evo recimo jutros sam ostao bez jednog jer mi je palamida presjekla upredenicu na stijenu. I to na površini :(

Zato sam u potrazi za assisticama jer mi je ostao još jedna par, a našao sam palamide :)))

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 28 Pro 2020 13:31 - 28 Pro 2020 13:33 #15 od marko87
E jbga onda prvo rješavaj uzroke gubljenja 😁

Jel sada išta bolje kada se poravnala upredenica? Ako ostaneš bez asista iskoristi sa nekoga drugog jiga ako imaš. Za prvu ruku će proći neki kraći ili duži dok ne nabaviš odgovarajuće.

Ne znam odakle si al ja sam ove shout uzimao u pangei u Splitu i nikakvih problema sa njima.

Zadnja izmjena: 28 Pro 2020 13:33 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 28 Pro 2020 15:22 - 28 Pro 2020 15:23 #16 od sandland
Pisao sam o tome na onu temu :)

Mislim da ću si i ja morati naručiti pošto imam još samo jedan set na needleu.

A znam da ću kad - tad, na ovaj ili onaj način ostat bez njega :(
Zadnja izmjena: 28 Pro 2020 15:23 od sandland.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 28 Pro 2020 15:41 #17 od marko87
Ako nemaš nikakve lokalne trgovine naručivaj čim prije. Jer vjerujem da će sad pred novu godinu opet biti kašnjenja pa tko zna kada ćeš ih dočekati.

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 28 Pro 2020 16:37 #18 od sandland
Ma lokalna trgovina mi je uzas :(((

Narucit cu si jos 2-3 komada, ali ubuduce sam odlucio da cu ih sam raditi.

Nego, jel koristis na needle jigu nekad single ili uvijek twin udice?

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 28 Pro 2020 16:48 #19 od marko87
A jbga ista stvar kao i kod mene kad sam na Pelješcu, osuđen na odlazak u Dubrovnik ili web shopovi.

Do sada uvijek duple asist, većinom ih prebacivam sa jig minow slim na needle. Ali sada sam naručio single asist od savage geara i stavljam po dvije single. Nekako imam osjećaj da je udica puno slobodnija(ne znam kako to bolje opisati) nego kad su obe asist na istom solid ringu.

U kapitalca nisu imali nego veličinu 3 iako Vidalis navodi da je to za 100g i više meni lijepo leže i na 80g. Pa vidjeti ću hoće to donijeti kakve bolje rezultate.

Molimo prijavite se