Set za inchiku, upredenica za light jigging i još nešto

More
7 years 8 months ago #1731 by zeusfaber
Dobar dan ekipa ;)

Traži se kvalitetna i vjerna :silly: upredenica za light jigging odnosno za inchiku, kaburu i manje jigove. Upravo sam nabavio novi set za light jigging:

Štap: Black Hole Hurricane Rubber Jigging 40-160g / 2m
Rola: Okuma RAW II 55

Planiram ga koristiti isključivo za lagano jiganje, eventualno bulentin i tataki. Štap preporuča upredenicu od PE 1 (0,165mm) - PE 3 (0,285mm), sad...

U skorije vrijeme definitivno planiram nabaviti i rezervnu špulu za RAW II pa planiram namotati i neku casting upredenicu tako da mogu koristiti rolu i za shore jigging i neki jači spinning.

Sporedno pitanje: Mogu li s jednom upredenicom dobiti taj efekt i koristiti je za inchiku i spinning?

Glavno pitanje: Koju upredenicu uzeti?

Hvala :cheer:
The following user(s) said Thank You: mitros on fire

Please Log in to join the conversation.

More
7 years 8 months ago - 7 years 8 months ago #1751 by Hornblower
Dobar dan,

Ne spinam ali za lagani jigging i bulentin koristim Power Pro upredenicu 0.23 mm - 30 lb i pokazalo mi se super, u kombinaciji sa Sufix fluorocarbonom 0.55 mm - 40 lb

Koliko možeš namotat ove upredenice na tu mašinu?
Last edit: 7 years 8 months ago by zeusfaber.

More
7 years 8 months ago #1752 by zeusfaber
Ej,

Pa te debljine bi mogao namotati jedno 400 - 500 m ja mislim :lol: I ja sam htio uzeti Power Pro ali sam naručivao neke druge stvari iz jednog webshopa pa sam uzeo i upredenicu i to Sufix Matrix Pro 0,27mm u bojama. Fluorocarbon sam uzeo Seaguar FXR 0,47mm. Ne znam kako ova upredenica "leti" ali svakako planiram uzeti još jednu špulu koju bi popunio nekom bacačkom upredenicom. Vrhunske koštaju ko Sv. Petra kajgana, više mi se isplati uzeti još jednu rolu :lol:

Uskorko ću objaviti članak i slike sa svim što sam uzeo za inchiku pa me baš interesira mišljenje.

Ukratko:

1. Štap: Black Hole Hurricane Rubber Jigging 40-160g / 2m
  2. Rola: Okuma RAW II 55
  3. Upredenica: Sufix Matrix Pro 0,27mm u bojama 250m
  4. FC: Seaguar FXR 0,47mm
  5. Kopče: Berkley 200lbs
  6. Inchiku: Shimano Engetsu Bottom ship 90 i 110g x3

More
7 years 8 months ago - 7 years 8 months ago #1757 by Hornblower
Hehe... Tako piše i za Cedros 55S pa sam uspio namotat jedva 200 m.
Uglavnom oprema lijepo zvuči. Baš me interesira članak :)
Last edit: 7 years 8 months ago by zeusfaber.

More
7 years 8 months ago #1822 by labrax
jesi li pomislio možda da nije stvar u lažnoj deklaraciji kapaciteta špule nego u lažnoj deklaraciji debljine upredenice? :D

More
7 years 8 months ago #1823 by zeusfaber

labrax wrote: jesi li pomislio možda da nije stvar u lažnoj deklaraciji kapaciteta špule nego u lažnoj deklaraciji debljine upredenice? :D

Imaš iskustva s tim? :lol:

Time to create page: 0.329 seconds